Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Gaja do przytulenia

Data publikacji: 12 maja 2024 r. 23:04
Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2024 r. 23:04
Gaja do przytulenia
Gaja (104/24) jest typowym psem rodzinnym: uwielbia zabawę, a aportowaną piłkę można jej wyciągać wprost z pyska. To urocza wrażliwa psina, która za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Ma potencjał – cechy fantastycznego rodzinnego psiaka. Wystarczy dać jej szansę. Na czułego opiekuna – kochającą rodzinę – urocza Gaja czeka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Jak przeszłość wielu schroniskowych psiaków, tak i jej nie jest znana. Została znaleziona w połowie marca br. na terenie działek (ROD „Waryńskiego”) Wyspy Puckiej. Nie wiadomo, jak długo się błąkała, przeganiana. Najważniejsze, że teraz jest bezpieczna i zadbana. To urocza wrażliwa psina, która za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Potrzebuje nowej rodziny, z którą mogłaby się związać na dobre i na zawsze. Jest przyjazna, więc w schronisku liczą, że zadzieje się cud i wreszcie także na Gaję trafią dobrzy ludzie.

– Gaja to młoda, niespełna dwuletnia sunia w typie owczarka niemieckiego. Bystra, ciekawa świata i ludziom bardzo przyjazna. Podbiega nie tylko po przysmaczki, ale także, żeby nadstawiać grzbiet na drapanko. Uwielbia spacery i bieganie za piłką. Aportuje chyba najlepiej ze wszystkich naszych podopiecznych. O ile inne psy mają skłonność do zatrzymywania rzucanych im kijów i piłek, o tyle Gaja grzecznie je przynosi i oddaje – opowiadają schroniskowi opiekunowie.

Znawcy rasy mówią, że owczarki są psami posłusznymi i lojalnymi, chętnie uczącymi się i współpracującymi. O charakterze „posłusznej wierności dla swego pana, prostolinijne i szczere”. I właśnie taka jest Gaja – szalenie urocza.

– Na spacerze prze do przodu jak czołg, więc nauka chodzenia na smyczy z pewnością jej się przyda. Na widok innych psów budzi się w niej ekscytacja i zaczyna je obszczekiwać. Za to do człowieka lgnie, przytula się i wskazuje miejsce, w którym chce, by ją podrapać. Wtedy rozpływa się i w uśmiechu pokazuje swoje piękne śnieżnobiałe zęby – mówią schroniskowi opiekunowie.

Gaja (104/24) zasługuje na drugą szansę od losu: na nowy dom i kochającą rodzinę. Potrzebuje ich na już i na zawsze. Osoby, które zechciałyby przygarnąć młodą „wilczycę” – lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę w potrzebie – są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (ul. Zwierzęcy Zakątek 1, tel. +48 91 48 70 281, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl).

Placówka jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8-16. Uwaga: przed każdą adopcją obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze oraz specjalna ankieta. Schronisko nie wydaje psów na łańcuch. Prosi o przemyślane adopcje.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdą w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA