Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Dlaczego zmieniamy pracę? [FILM]

Data publikacji: 11 lutego 2017 r. 21:41
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Dlaczego zmieniamy pracę?
 

Wypowiedź: Adam Wąsik, członek zarządu GoldenLine.

Dlaczego szukamy innej pracy? 53% respondentów wskazało wyższe zarobki, 28% brak możliwości rozwoju, 27% brak możliwości awansu, 23% nudę i rutynę, a 23% złą atmosferę pracy – wynika z raportu GoldenLine.

- Ponad 30 proc. badanych deklaruje, że bardzo ważnym elementem jest kultura i atmosfera pracy. To kiedyś nie było aż tak widoczne wśród kandydatów – mówi newsrm.tv Adam Wąsik, członek zarządu GoldenLine. – Jeżeli chodzi o wiek to widzimy, że bardzo duże znaczenie ma wynagrodzenie. Bardzo młodzi ludzie w wieku 24-25 lat chcą największych podwyżek. Deklarują, że są gotowi zmienić pracę za wynagrodzenie o połowę większe. Trochę starsze osoby są to zmiany wynagrodzenia w granicach 10-50 proc.

Zarobki to nie jedyne, czym pracodawcy mogą kusić kandydatów do pracy. Respondenci zapytani o to, co skłoniłoby ich do zmiany obecnej pracy, w 72% wskazali wyższe wynagrodzenie. Co jednak ciekawe, na kolejnych dwóch miejscach znalazły się umowa o pracę, atrakcyjna dla 35% respondentów, oraz elastyczny czas pracy, ważny dla 33%. Atmosfera i kultura firmy byłaby argumentem dla 30% respondentów. Dobra lokalizacja firmy również może być ważnym benefitem, łatwiejszy dojazd do firmy wskazało 29% badanych.

Ciekawie odpowiedzi kształtują się w podziale na płeć respondenta. Wyższe wynagrodzenie jest istotne dla 75% kobiet i 68% mężczyzn, umowa o pracę dla 38% kobiet i 33% mężczyzn. Za to elastyczny czas pracy, ważny dla 38% kobiet, istotny jest tylko dla 29% mężczyzn. Do panów bardziej niż do pań przemówi wyższe stanowisko (30% wskazań wśród mężczyzn), które argumentem za zmianą pracy będzie tylko dla 22% kobiet.

Jakie argumenty przekonałyby Cię do zmiany pracy?

Wyższe wynagrodzenie – 72%

Gwarancja bezpieczeństwa zatrudnienia np. umowa o pracę – 35%

Elastyczny czas pracy – 33%

Możliwość rozwoju zawodowego – 31%

Atmosfera i kultura firmy – 30%

Łatwiejszy dojazd do pracy – 29%

Wyższe stanowisko – 26%

Źródło: newsrm.tv

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

praca
2017-02-11 23:16:21
Jak to dlaczego? To proste, w każdej pracy znajdzie się choć jedna osoba, która potrafi całej reszcie pracowników odebrać chęć do pracy swoim karygodnym zachowaniem i uprzykrzyć życie - a nie zawsze musi to być szef. Choć jeśli pozwala na takie zachowania, to może i on się do tej grupy zaliczać. Smutne to, ale prawdziwe.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA