Piątek, 22 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Wystawa w Parlamencie Europejskim. Troska o środowisko naturalne Pomorza Zachodniego

Data publikacji: 19 lipca 2023 r. 21:26
Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2023 r. 23:26
Wystawa w Parlamencie Europejskim. Troska o środowisko naturalne Pomorza Zachodniego
Na wystawie pokazane są m.in. miejsca, które powstały lub funkcjonują dzięki środkom WFOŚiGW w Szczecinie. Fot. WFOŚiGW  

Wystawę „Troska o środowisko naturalne Pomorza Zachodniego. 30 lat aktywności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie” można do piątku (21 lipca) oglądać w Brukseli, w siedzibie Parlamentu Europejskiego. Znalazła się tam dzięki zaproszeniu europosła Joachima Brudzińskiego.

Przez 30 lat działalności Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał ponad 5️87 mln euro na realizację niemal 2️6 tysięcy zadań proekologicznych. Na 3️1 planszach wystawy opowiada o realnych efektach swojej działalności. Dotyczą one:edukacji ekologicznej, wsparcia zakupów sprzętu i wozów dla PSP i OSP, ochrony gatunków zagrożonych, termomodernizacji, farm wiatrowych i fotowoltaicznych, wsparcie zakupów samochodów elektrycznych i hybrydowych, powstawania stacji ładowania.

– Na poszczególnych planszach wystawy pokazujemy m.in. miejsca, które powstały lub funkcjonują dzięki środkom Funduszu – mówi Marek Subocz, prezes WFOŚiGW w Szczecinie. – Prezentujemy zagrożone wyginięciem rośliny i zwierzęta, które otrzymują odpowiednie warunki do rozwoju. Przedstawiamy powstające przy naszym wsparciu Ekopracownie. Środki finansowe Funduszu to poprawa ochrony środowiska, jakości powietrza i zrównoważony rozwój.

W wernisażu wystawy wzięli udział europosłowie: Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Elżbieta Rafalska, Kosma Złotowski, Bogusław Liberadzki, a także Marek Subocz, prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Szymon Gajda, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do ALE
2023-07-24 18:51:19
ALE z drugiej strony to najpierw Niemcy wybudowali swoje autostrady, kopalnie (wycinka historycznych lasów), elektrownie, uregulowali sobie Ren, odstrzelili swoje dziki, a w "prezencie" przysyłali nam śmieci i odpady bo mamy przykłady wwozu i składowania u nas odpadów z Niemiec. U siebie Niemcy robią co chcą ale nam w imię "ochrony środowiska" nie pozwalają nawet "wbić przysłowiowej łopaty" pod nasze inwestycje. Np. ich sprzeciw przeciwko budowie tunelu i portu w Świnoujściu, Turów, atom, Odra.
ALE
2023-07-20 07:52:09
Dobra inicjatywa - wypada pogratulować ALE z drugiej strony mamy przykład "oszustw" w sprawie zatrucia naszej Odry a Niemcy tego nie "kupili" - to co się ujawnia to "mrozi" np setki zrzutów ścieków bez kontroli , bez zgód , chronione kopalnie i zakłady państwowe bo mogą spuszczać syf do Odry SMUTNE jak naprawdę wygląda TROSKA o naszą naturę !!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA