Poza muzeami mieszkańcy Szczecina mogli zwiedzać galerie sztuki, filharmonię, domy kultury, Technopark Pomerania, a także Akademię Sztuki. Jej studenci przygotowali koncert najpiękniejszych arii operowych i operetkowych oraz wystawę interaktywnych grafik. Poprowadzili również warsztaty tworzenia gier planszowych i komputerowych.
Tradycyjnie już o godz. 17 sprzed Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie rozpoczął się przejazd zabytkowych pojazdów, po którym uczestnicy mogli je podziwiać na dziedzińcu "Zajezdni Sztuki". Natomiast w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbędzie się koncert prof. Markusa Koehlera i prof. Adama Oczkowskiego. Chętni mogą także od godz. 18 podziwiać panoramę Szczecina z tarasu widokowego na wieży Muzeum na Wałach Chrobrego.
Natomiast na Stołczynie po raz drugi zorganizowana została Hutnicza Noc Muzeów. W programie znalazło się m.in spotkanie z żywą historią huty - Józefem Czeplińskim. Sporo atrakcji przyszykowały także Centrum Dialogu Przełomy oraz Trafostacja Sztuki, w której były oprowadzania kuratorskie.
Jak co roku było także zwiedzanie szczecińskiego magistratu. Uczestnicy mogli zobaczyć prezydencki gabinet i bibliotekę, w której zachowało się oryginalne wyposażenie, schron.
Noc Muzeów ma za zadanie promować polską kulturę i tradycję. To największa impreza kulturalna w kraju, która cieszy się niesłabnącą popularnością od 2004 roku.
(KaNa)
Fot. Grzegorz Siwa