Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pierwszy casting do „Polity”. Wybrano osiem tancerek

Data publikacji: 21 maja 2024 r. 21:04
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2024 r. 21:04
Pierwszy casting do „Polity”. Wybrano osiem tancerek
Osiem tancerek przeszło casting do roli w musicalu "Polita". Fot. M. Gapińska-Krzyżanowska/Teatr Polski  

Trwają castingi do musicalu „Polita” Janusza Józefowicza w Teatrze Polskim. Pierwszy z nich odbył się w poniedziałek 20 maja. Wyłoniono osiem tancerek, które przejdą do kolejnego etapu. Niestety nie udało się znaleźć na razie męskich tancerzy. Żaden z panów, którzy uczestniczyli w przesłuchaniach, nie zakwalifikował się dalej. Organizatorzy zapowiadają kolejne castingi.

W castingu udział wzięło 40 osób, które przyjechały z różnych miast Polski: Krakowa, Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia oraz Szczecina. Janusz Józefowicz wyłonił na razie osiem pań. Niestety, castingu nie przeszedł żaden z męskich tancerzy. Oznacza to, że przesłuchania do „Polity” odbędą się ponownie i wciąż można wysyłać swoje zgłoszenia.

Organizatorzy poszukują tancerek i tancerzy od 18. roku życia (zachęca się również podopiecznych szkół lub grup tanecznych). Wymagana jest ogólna sprawność fizyczna i umuzykalnienie. Mile widziane: umiejętności wokalne i doświadczenie sceniczne. Poszukiwany jest również odtwórca roli tanecznej – Rudolfa Valentino. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie zgłoszenia, zawierającego CV oraz materiał/link, który najlepiej przedstawi umiejętności taneczne, na adres na mailowy Teatru Polskiego: teatr@teatrpolski.eu.

Kolejny casting odbędzie się być może jeszcze w maju, lub najpóźniej na początku czerwca. Termin zostanie ogłoszony w mediach społecznościowych Teatru Polskiego.

„Polita” to spektakl w technologii 3D, którego reżyserem jest Janusz Józefowicz. We wrześniu odbędzie się jego premiera w Teatrze Polskim w Szczecinie. Główną rolę Poli Negri zagra Sylwia Różycka. ©℗

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA