Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Pleciuga na weekend. Współczesna wersja Śnieżki

Data publikacji: 19 czerwca 2020 r. 13:02
Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca 2020 r. 13:02
Pleciuga na weekend. Współczesna wersja Śnieżki
 

Kolejny już tydzień szczeciński Teatr Lalek Pleciuga prezentuje cykl online - pt. "Pleciuga plecie w necie". O godz. 18 w piątek (19 czerwca) na dzieci czeka sporo atrakcji na kanale YouTube tej sceny. Odbędzie się zatem spotkanie z Zuzu i Lulu, czyli bohaterkami spektaklu, w którym zagrały: Katarzyna Majewska i Edyta Niewińska-Van der Moeren. W sobotę i niedzielę zaplanowana jest z kolei kolejna odsłona „Weekendowych Poranków z Pleciugą”. Widzowie zatem będą mogli obejrzeć spektakl tej sceny na kanale YouTube, w oba dni o godz. 11. Wtedy zostanie zaprezentowane, w dwóch częściach (każda część innego dnia) przedstawienie pt. "Nie dość blada królewna".

To spektakl dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. O czym jest ta opowieść? Oto w Doskonałym Królestwie przychodzi na świat królewna Miranda. Jest wesoła i bystra, ale to nie wystarczy. Dziewczynka zajmuje bowiem ostatnie miejsce w konkursie na „Stópkę Kopciuszka”, do tego jest za gruba i zbyt rumiana, no i w ogóle mało doskonała. To powoduje, że Doskonałe Królestwo, które ściga się z królestwem Blandyny o bycie krainą najpopularniejszą i najczęściej wymienianą w mediach, traci w procentowych notowaniach. I właśnie wtedy Miranda opuszcza dom, by zamieszkać z krasnoludkami, całkowicie niedoskonałymi, mocno wyluzowanymi i sympatycznymi. Ale matka dziewczynki, Tamira, nie odpuszcza w doprowadzeniu do powrotu na pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych królestw. 

Przedstawienie powstało na podstawie opowiadania z tomu „Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, znakomitej autorki książek dla dzieci, w tym uwielbianej i już kultowej serii „Florka”. Według pisarki, „Nie dość blada królewna” to współczesna wersja „Królewny Śnieżki”. Jak mówiła w wywiadzie dla naszej gazety, napisała to opowiadanie, bo zbyt dużo widzi wokół siebie sytuacji, gdy w pogoni za doskonałością już dwunastoletnie dziewczynki boją się, że są za grube, za chude, niedoskonałe. A to prowadzi do anoreksji i depresji.

(MON)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA