Szczeciński kolektyw Kinomotiv, nagradzany za swoje teledyski na międzynarodowych festiwalach, nakręcił nowy klip. To obraz do piosenki "Teslą do piekła" Rejsela.
Rejsel, czyli Radek Rejsel, to wokalista, songwriter i designer. W branży i na scenie jest już od kilku lat. Współpracował między innymi z Darią Zawiałow i Rubensem. Wraz z tym ostatnim i Michałem Kushem tworzył zespół The AND, z którym wydał EPkę oraz album.
Radek Rejsel śpiewał również w największym warszawskim składzie funkowym - Brenda Walsh, z którym nagrał utwór "Porn Site". Przez kilka lat koncertował po całej Polsce z rock'n'rollowym bandem HeyGirlzHeyBoyz. Po latach przerwy powraca z debiutanckim solowym materiałem, a jego zapowiedzią jest rockowy utwór "Teslą do piekła".
Twórcy klipu, Michał Bączyński i Piotr Gołdych, zaprosili do współpracy Arkadiusza Buszko z Teatru Współczesnego w Szczecinie. Zdjęcia były realizowane m.in. w Hali Odra oraz na złomowisku XEDOS.
"Teslą do piekła", jak opisują to artyści, przybliża zagubienie jednostki, która żyje w zdegradowanym przez ludzkość świecie. To opowieść o pogodzeniu się z nieuchronną katastrofą i szaleńczym skoku w otchłań z uśmiechem na twarzy, trochę jak w filmie “Thelma i Louise”.
- Jesteśmy świadomi, jak emisja CO2 niszczy naszą planetę, dlatego staramy się żyć ekologicznie - mówi Rejsel. - Przesiadamy się w elektryczne samochody, ale nagle łapiemy się na tym, że to tylko ładnie opakowane mniejsze zło - a my staliśmy się ofiarami manipulacji korporacji i lobbystów. Ogarnia nas niemoc, gubimy się i nie wiemy, jakich wyborów dokonywać. Ponosimy klęskę i to jest ok, ponieważ niemożliwe jest całkowite wyłamanie się ze schematu, aby dokonać realnej zmiany. Przyjmowanie odpowiedzialności za konsekwencje wyborów ograniczonych do “zła” i “mniejszego zła” jest bardzo obciążające dla jednostki. Widzę to nie tylko na sobie, jak ogromny smutek i wyniszczenie wynikają z tej bezsilności. Ale musimy także zadbać o siebie, nawet gdy w tle rozgrywa się nieunikniona katastrofa.
- Dlatego Rejsel i jego rockowa "Teslą" zapraszają do tańca, ponieważ wszyscy jesteśmy już jedną nogą w piekle i nie możemy nic z tym zrobić - podsumowuje Ewelina Marcinkowska - Maniak z Kinomotiv.
W lutym tego roku informowaliśmy o tym, że teledyski Kinomotiv zdobyły pięć nagród na California Music Video Awards. Nagrodzono obrazy do piosenek Różanka oraz Konrada Słoki.
Artyści z Kinomotiv piszą o sobie tak: „Jesteśmy niezależnym kolektywem filmowym, który zrzesza kreatywne umysły. Wśród nas są operatorzy, reżyserzy, scenarzyści, kierownicy produkcji, dźwiękowcy oraz muzycy. Przyjaźnimy się i współpracujemy z aktorami, scenografami, fotografami czy charakteryzatorami”. ©℗
(as)