Czwartek, 26 grudnia 2024 r.  .
REKLAMA

Będą obserwować i eksperymentować. Pałac Młodzieży zaprasza najbardziej ciekawych przyrody

Data publikacji: 03 września 2024 r. 07:56
Ostatnia aktualizacja: 03 września 2024 r. 07:56
Będą obserwować i eksperymentować. Pałac Młodzieży zaprasza najbardziej ciekawych przyrody
„Młodzi naukowcy” będą poznawać świat przyrody stosując metody badawcze, a więc tak, jak to robią prawdziwi naukowcy – zapowiadają organizatorzy. Fot. Ryszard PAKIESER  

Szczeciński Pałac Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież do nowej pracowni. Zajęcia dla dzieci i młodzieży (wiek 10 +, z podziałem na grupy) będą odbywały się we wtorki i czwartki, wg ustalonego planu.

– W naszej pracowni, którą zamienimy w laboratorium naukowe, „młodzi naukowcy” będą poznawać świat przyrody stosując metody badawcze, a więc tak, jak to robią prawdziwi naukowcy – informuje Monika Wilczyńska z Pałacu Młodzieży. – Przeprowadzimy zajęcia w formie obserwacji, eksperymentów i doświadczeń. Zajmiemy się przyrodą nieożywioną, przyrodą na poziomie związków organicznych, następnie wejdziemy na poziom komórki i tkanki, aż wreszcie zajmiemy się poznawaniem prawdziwych organizmów.

Uczestnicy poznają odpowiedzi na liczne pytania badawcze, m.in.: jak badać atmosferę Ziemi, czy możemy w domu wyizolować swoje własne DNA, jak stworzyć sztuczną błonę komórkową w probówce, dlaczego w komórkach organizmów nic się nie wywraca i wszystko jest na swoim miejscu, czy woda z Odry, a może woda z Jeziora Głębokiego, nadają się do podlewania kwiatów doniczkowych i czym to wszystko się skończy dla rośliny.

Warto więc być na zajęciach w laboratorium Pracowni Młodych Naukowców Pałacu Młodzieży.

Zajęcia będą się odbywały w grupach – 1 (10-11 lat) – wtorek, 16.00-17.30; grupa 2 (12-13 lat) – czwartek, 16.00-17.30; grupa 3 (14-15 lat) – wtorek, 17.45-19.10; grupa 4 (od 16 lat) – czwartek, 17.40-19.55. Poprowadzi je Robert Kościów – na co dzień nauczyciel biologii i przyrody. Od lat prowadzi badania terenowe ptaków i nietoperzy. Obecnie specjalizuje się w badaniach molekularnych w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Specjalnością jest systematyka, ewolucja i ekologia drobnych ssaków. Pasjonuje się morfologią diagnostyczną oraz składem pokarmu sów.

Jak się zapisać? Od poniedziałeku (2 września) w sekretariacie Pałacu Młodzieży należy złożyć wniosek o przyjęcie na zajęcia.

Wniosek dostępny jest w Pałacu Młodzieży oraz na jego stronie internetowej (https://palac.szczecin.pl/nabor-do-pracowni/nabor-do-pracowni-2/).

(sag)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA