Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Jak korzystamy z internetu?

Data publikacji: 04 kwietnia 2018 r. 07:33
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:46
Jak korzystamy z internetu?
 

W lutym 2018 roku średni dzienny czas poświęcony na przeglądanie internetu był najwyższy wśród mieszkańców Mazowsza. W województwie pomorskim odnotowano największy udział kobiet w sieci. Z kolei w Lubuskiem najwięcej internautów korzystało wyłącznie z urządzeń mobilnych. Tak wynika z najnowszej analizy Gemius Polska poświęconej aktywnościom online Polaków w poszczególnych regionach.

W lutym br. internauci w Polsce spędzili w sieci średnio 2 godz. i 6 min (źródło: badanie Gemius/PBI, luty 2018 roku). Najwięcej czasu na przeglądanie internetu poświęcili mieszkańcy Mazowsza. Średni czas surfowania przypadający na jednego mieszkańca województwa mazowieckiego wyniósł 2 godz. 21 min dziennie. Na drugim miejscu uplasowały się województwa łódzkie i śląskie, gdzie średni dzienny czas spędzony przez użytkownika w sieci był równy 2 godz. i 13 min. W zachodniopomorskim - 2 godz. i 7 min. Tylko w trzech województwach mieszkańcy spędzili w internecie mniej niż dwie godzinny dziennie. Najkrócej po sieci surfowali mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego (1 godz. 58 min), lubuskiego (1 godz. 57 min) i opolskiego (1 godz. 52 min).

W przeważającej części województw większy odsetek internautów stanowili mężczyźni. Tylko w dwóch udział kobiet wśród korzystających z sieci przekroczył 50 proc. Najbardziej „kobiecymi” województwami było pomorskie (52 proc.) oraz mazowieckie (51 proc.). Z kolei największy odsetek panów surfujących po sieci odnotowano w świętokrzyskim i lubuskim (54 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet). Również w tych województwach różnica między udziałem kobiet i mężczyzn korzystających z internetu była największa. W Zachodniopomorskiem panów było 51 proc., a pań 49 proc.

 Gemius sprawdził, za pomocą jakich urządzeń internauci łączyli się z siecią w lutym tego roku. We wszystkich województwach większość osób korzystała z internetu zarówno przy użyciu komputerów, jak i urządzeń mobilnych. W mazowieckim odsetek ten wynosił aż 70 proc., a w lubuskim tylko 55 proc. Odsetek osób łączących się z internetem wyłącznie za pomocą smartfonów i tabletów był najwyższy w lubuskim. W pozostałych odsetek internautów wyłącznie mobilnych nie przekroczył 20 proc. (w Zachodniopomorskim 14,3 proc.). W województwie opolskim z kolei odnotowano najwyższy udział osób, które łączyły się z siecią tylko za pomocą komputerów osobistych i laptopów (ponad 26 proc.), a najniższy odsetek, niespełna 18 proc., był w pomorskim.

(g)

 



REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA