Niedziela, 24 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

W poszukiwaniu Wszechświata

Data publikacji: 21 marca 2024 r. 09:16
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024 r. 10:27
W poszukiwaniu Wszechświata
Fot. Wikipedia  

Uniwersytet Szczeciński zaprasza do udziału w wykładzie otwartym Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego, który odbędzie się w czwartek (21 marca) o godzinie 17:00 w auli Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wielkopolskiej 15 (sala nr 116). Wykład pt. „W poszukiwaniu Wszechświata: Nowoczesna kosmologia oczami fizyka” wygłosi prof. Tomasz Denkiewicz z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Współorganizatorzy i partnerzy: Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych US, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Politechnika Morska, Fundacja Eureka.

Polskie Towarzystwo Fizyczne zachęca: "W fascynującej podróży przez bezkresne obszary kosmologii, ten wykład popularnonaukowy zaprasza wszystkich, od zapalonych entuzjastów astronomii po tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tajemnicami Wszechświata, do zgłębienia współczesnych koncepcji, które kształtują nasze rozumienie kosmosu. Skupiając się na najnowszych osiągnięciach i teoriach, omówimy kluczowe pojęcia takie jak czas, masa i czasoprzestrzeń, które są fundamentem dla zrozumienia struktury i ewolucji Wszechświata. Nie będziemy jednak zagłębiać się w historię kosmologii; zamiast tego, nasz wykład skoncentruje się na obecnym stanie wiedzy i tym, jak współczesna nauka podchodzi do rozwiązania największych zagadek kosmologicznych. Przez przedstawienie zarówno teoretycznych jak i obserwacyjnych aspektów kosmologii, uczestnicy wykładu otrzymają kompleksowy obraz tego, jak naukowcy postrzegają Wszechświat dzisiaj – od niewyobrażalnie wielkich galaktyk po subatomowe cząstki, które razem tworzą tkankę naszej kosmicznej domeny. Zapraszamy do wspólnego odkrywania, jak nowoczesna kosmologia odpowiada na pytania o początek, strukturę oraz przyszłość Wszechświata, a także jak te dalekosiężne koncepcje wpływają na nasze rozumienie rzeczywistości".

(as)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA