Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Bezpłatne przejazdy dla uczniów. Przedłuż Szczecińską Kartę Aglomeracyjną

Data publikacji: 24 września 2020 r. 06:31
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2022 r. 23:42
Bezpłatne przejazdy dla uczniów. Przedłuż Szczecińską Kartę Aglomeracyjną
 

Tylko do 30 września mają ważność uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych wynikające z uchwały Rady Miasta Szczecin. Darmowe podróże dzieci i młodzieży ze Szczecina i gmin ościennych: Polic, Dobrej Szczecińskiej oraz Kołbaskowa odbywają się na podstawie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej - nie dotyczą jedynie uczniów szkół dla dorosłych oraz placówek policealnych. 

Uprawnienie do darmowych podróży dla dzieci i młodzieży obowiązuje od 2018 r. O ich nadaniu decyduje adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej. By móc korzystać z takiej ulgi, uczeń musi posiadać spersonalizowaną Szczecińską Kartę Aglomeracyjną lub Szczecińską Kartę Rodzinną.

- Aby karty przedłużyć na kolejny rok trzeba udać się do dowolnej kasy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego z ważną legitymacją szkolną ucznia lub zaświadczeniem o miejscu zamieszkania dziecka wydanym przez placówkę oświatową, jeśli takowej adnotacji nie ma na legitymacji szkolnej - informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM. - Zaświadczenie to musi być opatrzone pieczątką szkoły i podpisem dyrektora szkoły lub osoby upoważnionej przez szkołę. Uprawnienie nadawane jest na okres ważności określony na legitymacjach szkolnych.

Natomiast nowe karty SKA wyrabiane są na podstawie wypełnionego wniosku o wydanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej, do którego należy dołączyć aktualne zdjęcie dziecka oraz ważnej legitymacji szkolnej. W przypadku pociechy niepełnoletniej wniosek musi być wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

(kel)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziadek
2022-09-06 23:24:34
I daj tu komuś coś za darmo a zaraz zacznie się narzekanie.
aaa
2020-09-24 09:42:27
A szkoła jest odpowiednią instytucją do wydawania zaświadczenia potwierdzającego zamieszkanie? Szkoła na podstawie oświadczenia rodzica wpisuje adres zamieszkania do dokumentacji. I tak co roku będzie trzeba pobierać zaświadczenie ze szkoły czy wystarczy to, które było wydane w tym roku? Nadmieniam, że adres na legitymacji jest wpisywany raz i jeżeli rodzic nie zgłosi, że zmienił adres zamieszkania oraz nie uczeń nie zgłosi się o wymianę legitymacji to będzie nadal posiadał tą samą legitymację. Problem dotyczy tylko obecnego rocznika, ale w przyszłym roku to się skumuluje z kolejnym rocznikiem. Taki jest druk zatwierdzony przez MEN a nie wymysł szkoły.
mieszkaniec
2020-09-24 09:10:41
@Wocia-na stronie rady miasta znajdziesz odpowiedź na to pytanie, jak komuś nie pasuje ze coś jest za darmo (czytaj na koszt podatników miejskich pracujących ) to zawsze może sobie zamówić taksówkę, każdy rodzić ma masę dodatków finansowych od podatników to powinno go stać.Niestety wielu wydaje te plusy na papieroski,alkohol,nowy telefon,tipsy,yorka itd. a na sieciówkę juz nie mają ? a potem autobusy i tramwaje 20 letnie bez klimy czy rozwalone tory.Nie ma czegoś takiego jak za darmo zawsze ktoś płaci, jak już to uczniowie powinni -wszyscy płacić 50% ceny biletu czy sieciówki skoro ich rodzice pracują to stać ich na dziecko i jego utrzymanie ,wychowanie i wykształcenie a uczniowie z najbiedniejszych rodzin mogli by mieć za darmo.
Wocia
2020-09-24 08:24:11
Co to za "geniusz" wymyślił te przepisy? Dlaczego mieszkańcy Polic mają biegać do kasy dwa razy bo w legitymacji nie ma adresu... skoro dziecko chodzi do szkoły podstawowej w Policach to raczej logicznym jest, że mieszka w tej gminie... ze Stargardu nikt dzieci nie przywozi do Polic. Nawiasem mówiąc ten przepis o adresie jest o kant d...y potłuc. Ludzie na stałe mają meldunki gdzie indziej a w szkole deklaruje się miejsce zamieszkania... także drodzy radni Szczecina po raz kolejny zabłysneliście...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA