Piątek, 22 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Debata. Aleja Wojska Polskiego. Jaka?

Data publikacji: 24 marca 2017 r. 15:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:32
Debata. Aleja Wojska Polskiego. Jaka?
Marazm i smutek śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego. A to tylko jedno z jego zapyziałych miejsc od pl. Szarych Szeregów po pl. Zwycięstwa. Tak dziś wygląda placyk między kamienicami po likwidacji Ściany Płaczu. Fot. Mirosław Winconek  

Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji Lider organizuje w najbliższą sobotę (25 marca) na debatę poświęconą planom rewitalizacji śródmiejskiego odcinka szczecińskiej alei Wojska Polskiego. Do udziału w niej zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem, w jaki sposób przekształcić te arterię z zapyziałej, smutnej w tętniącą życiem, atrakcyjną przestrzeń publiczną. 

Przygotowane przez szczeciński magistrat koncepcje przebudowy arterii, zwłaszcza w kontekście proponowanych w nich wariantów rozwiązań komunikacyjnych, wzbudzają liczne kontrowersje. Jedno ze spotkań, mających być częścią ogłoszonych przez prezydenta Piotra Krzystka konsultacji społecznych w tej sprawie z wszystkimi radami osiedli całego miasta, odbyło się na początku tego miesiąca. Doszło do niego z inicjatywy Rady Osiedla Śródmieście-Zachód, której obszar obejmuje ten właśnie fragment alei. Frekwencja jednak było nikła.

- Teraz wraz z Wydziałem Nauk o Ziemi US oraz Radą Osiedla Śródmieście-Zachód pragniemy szczegółowo, z udziałem urbanistów, architektów, socjologów, ekonomistów, ale także zwykłych szczecinian omówić wszelkie aspekty związane z rewitalizacją, skądinąd konieczną, tej jednej z najważniejszych arterii w Szczecinie - mówi Tomasz Schneider, prezes SRiE Lider. 

Spotkanie odbędzie w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk przyrodniczych przy Wydziałe Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Adama Mickiewicza 16a (budynek w podwórzu), sala 30A. Początek o godz. 11. 

Tekst i fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciu: Marazm i smutek śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego. A to tylko jedno z jego zapyziałych miejsc od pl. Szarych Szeregów po pl. Zwycięstwa. Tak dziś wygląda placyk między kamienicami po likwidacji Ściany Płaczu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mam pomysł
2017-03-25 10:11:36
Szybki Tramwaj i bezpośrednie połączenie z Łasztownią.
MArian
2017-03-24 21:49:17
Wystarczy popatrzec na stare zdjecia i uklad ulic z tamtych lat. Mozna sie na nich wzorowac. Tamci arhitekci i urbanisci projektowali pod mieszkancow a nasi obecni projektanci mam wrazenie ze nie maja pojecia jak ciezko sie porusza po centrum i sa oderwani od rzeczywistosci i oczekiwan obywateli!
JaKto
2017-03-24 21:30:36
Jedyną deską ratunku dla tej FONTANNY wodnej atrakcji Szna obok TO TU było przechrzczenie fontanny przez szczecinian dla udobruchania panujacych komunistów na: 1.Fontanna Najświętrzej Kròlowej Jadwigi Panny Dziewicy,lub 2.Wytryski ks.Piotra Ściegiennego.. No cóź nie było wtedy forum internetKURIERowego ale i teraz nikt nie słucha mojego głosu rozsàdku. Madrzy wyjechali/8 000 00 ludzi/ lub pomarli,a Ci co zostali splacajà kredyty frankowe bedąc przy okazji autorami skandalicznych decyzji tu ośmieszanych.
JaKto
2017-03-24 21:01:55
...niby redktor a nie wie, że ŚCIANA PŁACZU jak KRÓLOWA-DODA mogła być tylko jedna.Trza było jej dać nazwę:Fontanna Pionowa .https://youtu.be/kgjtWorJies
JaKto
2017-03-24 20:51:28
Mirku nie becz,wiem że Ci żal ""Fontaannny Pionowej""" i smutek czyni Twe serce skrwawionym organem. Masz to łodemnie: Skrwawione Serce -Reczno Noźna Kapela Przydrożna lub wal od razu....:tam placącą fontannyje ie pynkaj i wal i słuchaj..skrwawione serce- RNKP https://youtu.be/kgjtWorJies
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA