Piątek, 22 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Ministerstwo przejmie szkoły ogrodnicze

Data publikacji: 24 października 2019 r. 13:52
Ostatnia aktualizacja: 25 października 2019 r. 15:30
Ministerstwo przejmie szkoły ogrodnicze
 

Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie Zdrojach może poprowadzić Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Radni Szczecina na ostatniej sesji zagłosowali za bezpłatnym przekazaniem gruntów z tą placówką na rzecz Skarbu Państwa, o co wnioskowało ministerstwo.

CEO przez ostatnie lata borykało się z takimi problemami jak: niski poziom nauczania, częste powtarzanie klas przez uczniów, czy znikome zainteresowanie wśród kandydatów zawodami ogrodniczymi. Urząd Miasta jako organ prowadzący rozpoczął działania służące poprawie sytuacji organizacyjnej i dydaktyczno-wychowawczej w szkole. W lutym postawiono szkole wymogi dotyczące poprawy wyników i wznowiono przerwane w 2016 r. rozmowy w sprawie przejęcia przez MRiRW. Resort zapewnił że przejmie szkołę po spełnieniu dwóch kryteriów: zgody organu prowadzącego na przekazanie CEO do dalszego prowadzenia MRiRW wyrażona w formie stosownej uchwały oraz zgody Urzędu Miasta Szczecin na bezpłatne przekazanie mienia na rzecz Skarbu Państwa w formie umowy darowizny.

W najbliższym czasie będzie konsultowana treść porozumienia, którego podpisanie minister planuje na pierwszą połowę stycznia 2020 r. Przejęcie CEO, jak zapewnia minister, „mogłoby nastąpić nie wcześniej niż w styczniu 2021 r.”. ©℗

(el)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tomek
2019-10-25 15:04:23
Miastu nie opłaca się utrzymywać tej szkoły a skarbowi państwa będzie się opłacało? Coś mi się wydaje, że jest nie tak. Na pincet nie mają a na szkołę będą mieć?
-m-
2019-10-25 12:06:10
A skąd to Alicja wie? Domyśla się, czy poda jakieś przykłady funkcjonowania szkół przejętych przez ministerstwa?
Ala
2019-10-25 07:34:12
No to jak Skarb Państwa przejmie teren, to umarł w butach. Za jakiś czas pewnie szkoły nie będzie a Skarb państwa znajomemu królika pewnie atrakcyjny teren opyli za przysłowiową złotówkę, argumentując dużymi kosztami utrzymania terenu oraz słabym poziomem nauczania.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA