Podmioty, które planują realizację działań na obszarze rewitalizacji, mogą już zgłaszać swoje propozycje. Ogłoszony przez miasto nabór potrwa do 25 września.
– Osoby, które jeszcze nie wiedzą jak to zrobić, mają pytania lub chcą wiedzieć więcej na temat tworzonego w Szczecinie Gminnego Programu Rewitalizacji, zapraszamy na spotkania, w których udział wezmą przedstawiciele konsorcjum odpowiedzialnego za przygotowanie tego dokumentu dla Szczecina – przypomina Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.
Spotkania zaplanowano na godz. 17 we wtorek i środę (5 i 6 września). Miejsce to ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 43/U1. Wtorkowe spotkanie przeznaczone jest dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości, środowe – dla wszystkich zainteresowanych realizacją przedsięwzięć rewitalizacyjnych.
Następnie 13 września zaplanowano również spotkanie dla wszystkich zainteresowanych, ale odbędzie się ono online (link zostanie przesłany po zgłoszeniu uczestnictwa), a cykl spotkań zakończy się 19 września (początek godz. 17) w Domu Kultury „Klub Skolwin” przy ul. Stołczyńskiej 163.
Program Rewitalizacji Gminy Miasto Szczecin do 2034 roku, nad którym trwają prace, będzie podstawowym dokumentem programowania działań rewitalizacyjnych na obszarze rewitalizacji wyznaczonym uchwałą Rady Miasta Szczecin z dnia 22 listopada 2022 r. W GPR zostaną zawarte przedsięwzięcia rewitalizacyjne, za pomocą których miasto będzie pobudzać rozwój na obszarze rewitalizacji. Angażować się w działania rewitalizacyjne może każdy podmiot (m.in. organizacje pozarządowe, podmioty gospodarcze, kościoły i związki wyznaniowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe), który działa na obszarze rewitalizacji – między innymi poprzez zgłoszenie swojego projektu do GPR.
Obszar rewitalizacji to zamieszkane tereny szczecińskich osiedli Centrum, Dąbie stare, Drzetowo-Grabowo, Golęcino Gocław, Skolwin, Stołczyn, Śródmieście Północ, Turzyn, Zawadzkiego-Klonowica, a także część osiedla Międzyodrze-Wyspa Pucka. Rewitalizacja jest procesem, w którym poprzez różnego rodzaju działania samorząd, mieszkańcy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i inne podmioty będą rozwiązywać problemy występujące na obszarze rewitalizacji.
Więcej informacji na stronach internetowych szczecin.eu ©℗
Tomasz TOKARZEWSKI