Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Przedszkole „Ekolandia” świętuje pięćdziesiątkę! [GALERIA]

Data publikacji: 21 maja 2024 r. 18:18
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2024 r. 18:18
Przedszkole „Ekolandia” świętuje pięćdziesiątkę!
Przedszkole nr 73 przy ul. Ceglanej działa już 50 lat. Imprezę urodzinową wypełniły występy maluchów i absolwentów placówki. Fot. Ryszard Pakieser  

Przedszkole Publiczne nr 73 „Ekolandia” przy ul. Ceglanej w Szczecinie we wtorek 21 maja obchodziło uroczyście swoje 50-lecie. Były pokazy tańca przygotowane przez przedszkolaki oraz pokaz umiejętności artystycznych absolwentów placówki.

Z okazji jubileuszu przedszkolaki zaprezentowały radosne i pomysłowe układy taneczne - każda z grup do innego utworu. Pojawili się także absolwenci przedszkola ze szkół muzycznych. Oni również przedstawili ciekawy program artystyczny, w tym koncert skrzypcowy i piosenki. Pokaz taneczny dały tancerki ze Studia Tańca Współczesnego Impact.

- Dzieci są bardzo przejęte swoimi występami - mówiła wychowawczyni Katarzyna Motulewicz. - Każda z nauczycielek przygotowała je do tego wydarzenia emocjonalnie, rozmawia z nimi, żeby się za bardzo nie stresowały. To ma być dla nich zabawa. Cieszą się, że dzieje się u nas coś ważnego. 

Obchody 50-lecia placówki rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu przedszkola „Leśne duszki”. Przemówienie wygłosiła dyrektor Aleksandra Ziółkowska. Wspomniała o inauguracji Przedszkola nr 73, która miała miejsce 15 kwietnia 1974 roku. Nie zapomniała o swoich poprzedniczkach, dyrektorkach: Annie Sławińskiej i Barbarze Kucharzewskiej. W uroczystości uczestniczyła obecna kadra pedagogiczna przedszkola, jak i byli jej przedstawiciele, a także dyrektorzy innych placówek oświatowych. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele Wydziału Oświaty, Osiedla Drzetowo-Grabowo i parafii pw. św. Stanisława Kostki.

Był poczęstunek, możliwość obejrzenia dawnych kronik przedszkola i wpisania się do obecnej.

Powstałe w roku 1974 przedszkole funkcjonowało na początku jako Przedszkole Stoczni Szczecińskiej nr 3, ponieważ jego właścicielem była Stocznia Szczecińska im. A. Warskiego. Zostało przemianowane na przedszkole miejskie w roku 1991. Kiedy dyrektorką placówki została pani Aleksandra Ziółkowska, priorytetem dla przedszkola stała się ekologia, dlatego przyjęto dodatkową nazwę - „Ekolandia”. ©℗

(aj)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA