Na Bulwarze Piastowskim w Szczecinie w tym sezonie mają rozpocząć działalność dwa kolejne pawilony gastronomiczne. W jednym oferowane będą potrawy z ryb i owoców morza. Drugi to kawiarnia, cukiernia i pijalnia czekolady. Nowością nad Odrą będą też lody mrożone w ciekłym azocie.
Do tej pory na odnowionych nadodrzańskich bulwarach stanęło sześć pawilonów. Dwa z nich działają na bulwarze Piastowskim, blisko mostu Długiego. To restauracja "Stockholm Kitchen&Bar", mająca skandynawską ofertę kulinarną i stylistykę, oraz "The Greek Ouzeri" - restauracja z kuchnią grecką, bar i kawiarnia.
Zarządca nadodrzańskich nabrzeży, miejska spółka Żegluga Szczecińska, w zeszłym roku ogłosiła przetargi na 10-letnią dzierżawę gruntów pod dwa kolejne pawilony gastronomiczno-handlowe na bulwarze Piastowskim. Staną bliżej Trasy Zamkowej (w okolicy rzeźby Ludomira Mączki).
- W jednym będzie restauracja serwująca owoce morza i ryby, należąca do spółki powiązanej z Chiefem - informuje Mariusz Grab, prokurent Żeglugi Szczecińskiej. - Drugi to cukiernia i kawiarnia z pijalnią czekolady. Lokal poprowadzi Baltica Katarzyny Wójcik, do której należy "Stockholm".
Zgodnie z umową, pawilony miały rozpocząć działalność do końca kwietnia tego roku, ale przedłużyło się uzyskiwanie pozwoleń na budowę. Nie wiadomo więc, kiedy lokale będą gotowe.
Nowości dotyczą również istniejących pawilonów na nabrzeżu Pasażerskim (w pobliżu dawnego Dworca Morskiego). W dwóch są nowi dzierżawcy. "Red Rocket Pub" już jesienią ub. roku przeobraził się w restaurację i winiarnię "Paladin".
- Oferuje ona oryginalne dania włoskie, m.in. pizzę, oraz importowane z Włoch wina - mówi M. Grab. - "Paladin" ma również kucharza Włocha.
Sąsiadująca z tym pawilonem dawna cukiernia ma ruszyć wraz z rozpoczęciem sezonu - pod szyldem "Minus 200". Hitem mają w niej być lody mrożone w ciekłym azocie (czyli w minus 196 st. C).
- Nowi dzierżawcy odkupili pawilony od poprzednich właścicieli, ale weszli w już funkcjonujące umowy - wyjaśnia M. Grab. - Dlatego rodzaj działalności został utrzymany.
Jak się dowiedzieliśmy, dotychczasowi dzierżawcy zrezygnowali, gdyż zajęli się innym rodzajem biznesu. ©℗
Tekst i fot. (ek)