Niedziela, 24 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Studenci, na rowery! Uczelnia wprowadza rozwiązania ekologiczne

Data publikacji: 27 marca 2024 r. 09:28
Ostatnia aktualizacja: 28 marca 2024 r. 00:24
Studenci, na rowery! Uczelnia wprowadza rozwiązania ekologiczne
Przechowalnia rowerowa – nowość na osiedlu akademickim Politechniki Morskiej. Fot. Politechnika Morska  

Politechnika Morska w Szczecinie zachęca studentów do bardziej ekologicznych form poruszania się po mieście – i dlatego otworzyła dla nich przechowalnię rowerową na osiedlu akademickim. To element projektu „Przerzutka na SDG – kampania akademicka na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Oświetlana solarnie przestrzeń wyposażona jest w 25 stanowisk rowerowych, a dodatkowo w jej sąsiedztwie stanie rower stacjonarny umożliwiający ładowanie sprzętu elektronicznego za pomocą USB. Urządzenie będzie zasilane siłą fizyczną ćwiczącego, posiada też podpórkę na telefon lub tablet, z którego można korzystać w trakcie treningu. Przechowalnia wyposażona zostanie także w stację serwisową umożliwiającą wykonanie drobnych napraw eksploatacyjnych rowerów.

Studenci wprowadzili swoje rowery tuż po tym, jak rektor PM prof. Wojciech Ślączka przekazał im klucze do nowego „parkingu” rowerowego.

– Cieszę się, że takie ekologiczne rozwiązanie będzie od teraz służyć wam, naszym studentom – deklarował rektor. – Mam nadzieję, że następnym krokiem będzie stacja ładowania samochodów elektrycznych na Politechnice Morskiej.

Spotkanie poprowadził prorektor ds. innowacji i rozwoju PM Janusz Uriasz. To on i jego zespół odpowiadają za udział uczelni w projektach zrównoważonego rozwoju, w tym za współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dofinansował program „Przerzutka na SDG”.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja
2024-03-28 09:13:57
No to fajnie. Ale droga rowerowa wzdłuż Bogumińskiej też by się przydała, aby bezpiecznie do tej przechowalni dojechać
Studenci na rowery
2024-03-27 23:53:45
ku chwale eurokołchozu...
Fixum dyrdum
2024-03-27 13:48:50
Dzień dobry! Polecam zwłaszcza to ładowanie z dynama. Po kolejnych sukcesach na drodze do zrównoważonego niedorozwoju, po wysadzeniu niezawodnych elektrowni węglowych, zasypaniu kopalń węgla kamiennego i zalaniu kopalń węgla brunatnego będzie to rozwiązanie, które przyda się każdemu z nas w domu. Dobrze, że studenci wiedzeni ręką takich wizjonerów przyszłości sprzedanej za granty lobby globalizmu i zamordyzmu już się tego uczą. Vivat Academia! Vivant professores!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA