Piątek, 22 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Uniwersytet przedstawił nowości

Data publikacji: 07 czerwca 2017 r. 15:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:42
Uniwersytet przedstawił nowości
 

Diagnostyka sportowa na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, bezpieczeństwo wodne na Wydziale Nauk o Ziemi oraz studia pisarskie i lingwistyka dla biznesu na Wydziale Filologicznym - oto nowe kierunki na studiach pierwszego stopnia, jakie oferuje w nadchodzącej rekrutacji Uniwersytet Szczeciński. Te trzy pierwsze kierunki uczelnia reklamuje jako jedyne w Polsce, czwarty to kierunek unikatowy. Nabór rozpocznie się 12 czerwca.

O diagnostyce sportowej opowiadała dr Dorota Kostrzewa-Nowak:

- To kierunek adresowany do kandydatów, którzy interesująsię sportem, ale nie będą stronić od nowinek badawczych, w tym nowinek związanych z pracami laboratoryjnymi. Ma przygotować do pracy na rynku zawodowym w aspekcie wspierania sztabów szkoleniowych w sportach zespołowych i indywidualnych.

Dr Tomasz Zalewski z WOPR wyjaśniał, że bezpieczeństwo wodne to nie tylko ratownictwo.

- To jest drugi poziom wtajemniczenia dla ratowników, nadanie uprawnień instruktorskich - dodawał. - To są studia praktyczne. Bardzo ważna rzecz: będziemy przygotowywali absolwenta, żeby był nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa.

 - Ten kierunek jest adresowany bardzo szeroko, chcielibyśmy stworzyć nowoczesną formułę studiów pierwszego stopnia, które mają szansę ukończyć osoby w różnym wieku - mówiła prof. Inga iwasiów o studiach pisarskich. - Stworzyliśmy unikatowy program nastawiony przede wszystkim na pisanie artystyczne, w tym pisanie gatunkowe.

Prof. Ewa Komorowska, dziekan Wydziału Filologicznego, o lingwistyce dla biznesu opowiadała, że będą się na niej kształcić tłumacze dwóch języków, rosyjskiego i niemieckiego.

(as)

Fot. Sylwia Dudek

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu oraz wydaniu cyfrowym z 8.06.2017 r. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

stann
2017-06-07 20:36:13
spotkania literackie , czyli autorskie to już przeżytek.
cec
2017-06-07 20:02:11
Pisarze , nawet z dużym dorobkiem nuszą mieć jakiś zawód,żeby zarobić na życie .
ian
2017-06-07 16:51:52
Jeszcze może by tak inżynierskie w kierunku Babcia klozetowa?
czytelnictwo
2017-06-07 16:42:37
Najpierw powinny być studia: jak zostać czytelnikiem, bo w dzisiejszych czasach nikt nie przychodzi na spotkania literackie, a książkę ściągną z internetu. Smutne to.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA