Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Zmiany organizacji ruchu przed Jarmarkiem Jakubowym

Data publikacji: 20 lipca 2016 r. 15:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Zmiany organizacji ruchu przed Jarmarkiem Jakubowym
Fot. Ryszard PAKIESER  

Od czwartku (21 lipca) do niedzieli w Szczecinie trwać będzie Jarmark Jakubowy. W okolicach szczecińskiej bazyliki archikatedralnej pojawi się 316 wystawców z różnych krajów. Trwają już przygotowania, obowiązują też zmiany organizacji ruchu.

Jarmark Jakubowy odbywa się co roku przy okazji odpustu związanego z patronem szczecińskiej bazyliki archikatedralnej. W tym roku do Szczecina przyjedzie blisko stu więcej wystawców niż w zeszłych latach. Głównym miejscem wydarzenia pozostaje pl. Orła Białego oraz otoczenie bazyliki archikatedralnej św. Jakuba.

Wystawcy z Polski, Turcji, Azerbejdżanu, Ukrainy, Bułgarii, Gruzji, Litwy, Niemiec przywiozą produkty typowe dla różnych regionów tych krajów. Będą to m.in. ekologiczne i tradycyjne potrawy, napoje. Na straganach można będzie znaleźć też rzeźby z drewna, gliny, malarstwo ludowe, kosze z wikliny, haft, zabawki ludowe i wiele innych wyrobów. Wystawcy zorganizują warsztaty m.in. wypalanie ceramiki raku, pokazy garncarstwa, robienia kwiatów z maklesów, malowania na jedwabiu, dekupage, wikliniarstwo.

Odbędą się koncerty. W piątek (22 lipca) zagra Alicja Majewska, a dzień później zespół Sharena. Ponadto zaplanowano wiele występów grup ludowych i lokalnych artystów. Jarmark Jakubowy odbywać się będzie w dniach 21-24 lipca.

Przypominamy, że w związku z jarmarkiem od środy (20 lipca) do niedzieli do godz. 23 przy katedrze obowiązują zmiany organizacji ruchu. Auta nie mogą się poruszać po ulicach: Grodzkiej na odcinku od Tkackiej do Kuśnierskiej, Staromłyńska na odcinku od Grodzkiej do Końskiego Kieratu, pl. Orła Białego. Z kolei autobusy linii 52 i 76 pominą przystanki „Tkacka” i „Grodzka”. Dla 76 uruchomiono dodatkowe przystanki: „Br. Portowa” (wspólny z liniami: A, B, G, 2, 522, 531, 532) oraz „Brama Portowa” (przy kwiaciarkach – wspólny z liniami: 62, 75, 81). Dla 52 stworzono  przystanek – „Brama Portowa” zlokalizowany na al. Niepodległości (na wysokości KFC).

Inaczej funkcjonuje też strefa płatnego parkowania. W związku z wyłączeniem z ruchu ul. Grodzkiej, Staromłyńskiej, pl. Orła Białego, kierowcy posiadający abonamenty SPP dla mieszkańca na wyłączone jezdnie, będą mogli parkować na ulicach nieobjętych zakazem ruchu w kwartale ulic: Wyszyńskiego, Niepodległości, Żołnierza Polskiego, Farna i Sołtysia. Do Szczecina wystawcy przyjadą w środę. Od godz. 6 do 13 będą mieli czas na rozstawienie swoich stanowisk. W czwartek po południu zostaną one udostępnione zwiedzającym.

(szymw)

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 21 lipca 2016 r.

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2016-07-21 11:09:07
"Po co im te zawieszki?" Jak się oligofrenicy pogubią i ktoś ich znajdzie, to może odprowadzić do domu.
ala66
2016-07-21 09:34:24
Po co im te zawieszki? Z Azerbejdżanu do Szczecina jest 3500 km. Nie wierzę,że się komuś opłaca tu lecieć. P.S. Wyjątkowo "nieapetyczny" ten drugi od lewej facet.
Ciekawe czy była zwyczajowa bonifikata 99,9%
2016-07-20 22:35:53
Opłata za zajęcie pasa drogowego wniesiona?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA