Po „Misterze Szczecina" z 1963 roku czas na przypomnienie jego następcy z roku następnego. O tytuł walczyło wówczas osiem budynków, które wytypowali przedstawiciele szczecińskich projektantów i wykonawców, specjaliści w dziedzinie architektury i budownictwa, Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) i przedstawiciele „Kuriera Szczecińskiego".
Przypomnijmy, że konkurs rozpoczął się na początku lat 60. Organizowało go SARP wraz z „Kurierem". Ogłaszany był corocznie w kwietniu - miesiącu zdobycia Szczecina przez wojsko radzieckie. W plebiscycie brały udział budynki mieszkalne, które zostały wzniesione bądź wykończone w danym roku.
Do tytułu „Mistera Szczecina 1964" nominowano budynki znajdujące się przy ulicach:
1. Roosevelta 94-99 (obecnie al. Wyzwolenia 25-35) - arch. Henryk Nardy
2. Szymanowskiego 18 - arch. Kazimierz Stachowiak
3. Kuśnierskiej 16 - arch. Władysław Michałowski
4. Potulickiej 21 - arch. Henryk Nardy
5. Mazurskiej 12 - arch. Jan Zdzisław Kasprzak
6. Herbowej 12 – arch. Helena Kurcyusz
7. Krzywoustego 5/7 – arch. Bogusław Herman
8. Niemcewicza 23 – arch. Leonard Łoziński
Za najlepszy budynek mieszkalny szczecinianie uznali dom oznaczony numerem 94-99 przy ulicy Roosevelta – obecnie al. Wyzwolenia 25-39. Koncepcję architektoniczną opracował Henryk Nardy. Wykonawcą było Szczecińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego nr 1, a kierownikiem budowy Józef Zelach. Kubatura obiektu wynosi ponad 43 tys. metrów sześciennych. Wówczas mieszkania zajmowały ponad 8 tys. mkw., a usługi – 1043 mkw. W budynku znajdowały się dwie kawalerki, 45 mieszkań dwupokojowych, 160 trzypokojowych oraz 33 czteropokojowe.
...