Jak długo może nielegalnie zajmować miejski grunt pojemnik do zbiórki odzieży używanej? W przypadku prestiżowej lokalizacji, czyli górnego tarasu Starego Miasta, nawet latami. Jak np. na trawniku przy ul. Koński Kierat - niespełna 50 metrów od siedziby Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, który umowę dotyczącą lokalizacji „odzieżowych pojemników" parafował w imieniu Gminy Miasto Szczecin.
Niemal cztery lata temu ZBiLK, który ma siedzibę przy sąsiedniej ul. Mariackiej, podpisał z firmą „Wtórpol" umowę dzierżawy pod lokalizację 340 pojemników na terenie Szczecina. Jeden miał stanąć właśnie przy ul. Koński Kierat. Stanęły jednak dwa. Na co nie zwrócił uwagi żaden z urzędników.
Pojemniki zajęły fragment trawnika. Mimo że zgody na tę lokalizację nie wyrazili mieszkańcy pobliskiej wspólnoty mieszkaniowej, której pieczy - na podstawie umowy z TBS - oddano owo zielone podwórko. Co więcej, o opinię nt. postawienia pojemników urzędnicy miasta nie zapytali także miejscowej Rady Osiedla Stare Miasto. Choć powinni - bowiem są do tego zobligowani lokalnym prawem: Statutem Miasta Szczecina.
...