Niedziela, 21 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nagrody dla najlepszych sołtysów rozdane!

Data publikacji: 21 maja 2024 r. 20:05
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2024 r. 22:12
Nagrody dla najlepszych sołtysów rozdane!
Katarzyna Herdzik przeznaczy nagrodę na cele sołeckie. Fot. Urząd Marszałkowski  

Marta Hawrylak z Małkocina, Katarzyna Herdzik z Łukęcina oraz Justyna Baranowicz z Różańska z tytułami Sołtys Roku. Każda z nagrodzonych pań otrzymała 6 tys. zł.

Nagrody, najlepszym sołtysom z całego województwa, wręczono 18 maja podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Ogrodach Przelewice - Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

- Ta nagroda jest dowodem na to, że ktoś zauważa nasze starania, bardzo wszystkim dziękuję - mówi Katarzyna Herdzik, tytułowana Sołtys Roku z sołectwa Łukęcin w gm. Dziwnów. - To dla mnie duże wyróżnienie. Chcę jednak podkreślić, że jest to zasługa nas wszystkich; rady sołeckiej, koła gospodyń wiejskich, wolontariuszy i tych, którzy dodają nam skrzydeł. Za swój największy sukces uważam to, że udało mi się zaktywizować mieszkańców do działania. Na początku było trudno. Bardzo się cieszę, że udało nam się uchronić od wycinki las sosnowy między Łukęcinem a Pobierowem. Ale wspólnych sukcesów jest dużo więcej!

Katarzyna Herdzik pełni funkcję sołtysa dwie kadencje. Od 6 lat jest ponadto radną gminy Dziwnów. W

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-05-2024

 

(w)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO_j..e!
2024-05-21 22:01:16
"Marta Hawrylak z Małkocina, Katarzyna Herdzik z Łukęcina oraz Justyna Baranowicz z Różańska z tytułami Sołtys Roku." To są "sołtyszcze" według Pani Ewy z US i Innych PO_prawnych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA