Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Dąbskie Wieczory Filmowe. Pogadaj z aktorami!

Data publikacji: 22 lipca 2019 r. 14:52
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2020 r. 12:01
Dąbskie Wieczory Filmowe. Pogadaj z aktorami!
 

Trwają Dąbskie Wieczory Filmowe, czyli prawdziwa uczta dla kinomaniaków – prezentacje filmowe oraz spotkania z aktorami i reżyserami.

Wśród opowieści, jakie będzie można będzie obejrzeć w tym tygodniu będą choćby: „Fuga”, „Jak pies z kotem”, „Juliusz” i „Ułaskawienie”. Pokazy i spotkania odbywają w trzech miejscach – na przestrzeni całego tygodnia w Klubie Delta, 26 i 27 lipca na plaży nad jeziorem Dąbie, a na zakończenie imprezy – na przystani Camping Marina PTTK. Wstęp na wszystkie projekcje i spotkania z gośćmi jest bezpłatny.

Dzisiaj (poniedziałek, 22 lipca) w Klubie Delta (ul. Racławicka 10) zaplanowano, o godz. 19, pokaz filmu pt. „Okna, okna”, a po projekcji spotkanie z reżyserem tej opowieści oraz aktorem – Wojciechem Solarzem. Oto obsada tej komedii: Sebastian Stankiewicz, Robert Jarociński, Janusz Onufrowicz, Anna Smołowik, Zuzanna Grabowska, Izabela Dąbrowska, Leszek Lichota, Jacek Różański, wspomniany Wojciech Solarz.

O czym jest opowieść? Oto Wojtek, który całymi dniami przesiaduje na leśnej ambonie i razem z leśniczym tropi głuszce plądrujące okoliczne wioski i miasteczka, pewnego wieczoru wraca polami z pracy i natyka się na dziwne zjawisko. W oddali porusza się dom. A właściwie jedno zapalone okno. Kiedy wraca wieczorem dnia następnego, sytuacja się powtarza. Następnego również. I następnego. Poza tym z dnia na dzień okien ukazuje się coraz więcej. I więcej. I jadą. Oszołomiony Wojtek próbuje rozwiązać poetycko - abstrakcyjną zagadkę.

We wtorek (23 lipca), również w Klubie Delta zostanie pokazany – o godz. 19 – film „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, a po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorką i autorką scenariusza wspomnianego obrazu –  Gabrielą Muskałą.

W tym dramacie wystąpili: wspomniana Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska – Szklenkier, Zbigniew Waleryś, Halina Rasiakówna. „Fuga” to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej”, czyli zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

Oto główna bohaterka, Alicja, nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego, co zdarzyło się w przeszłości.

(MON)

Fot. materiały dystrybutora

Na zdjęciu: Gabriela Muskała i kadr z opowieści „Fuga” 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA