Obniżka cen importowanych soków owocowych
W związku ze zwiększonym importem z Chińskiej Republiki Ludowej soków z owoców południowych oraz owoców kandyzowanych (ananasy!) ceny ich zostały z dniem 10 lipca obniżone od 25 do 45 proc.
„Kurier Szczeciński” z 11 lipca 1958 r.
Budowa wytwórni mierników elektrycznych w Szczecinie
Budowa wielkich szczecińskich zakładów wytwórczych mierników elektrycznych staje się realna. Jeszcze w tym tygodniu w budynku przy ul. Królowej Korony Polskiej zostaną przekwaterowane rodziny tam mieszkające. Po kapitalnym remoncie gmachu wprowadzi się do niego P.P. „Dom Książki”, a opuszczony kompleks zabudowań przy ul. Wielkiej nr 25/25 stanie się siedzibą nowej wytwórni. Choć łączna pojemność całego kompleksu ma 61 500 m sześc., nie zaspokoi on potrzeb wytwórni. Dlatego zostanie wybudowana jeszcze dodatkowa hala o 15 000 m sześc.
W szczecińskich zakładach będą fabrykowane uniwersalne mierniki techniczne, omomierze, mierniki tablicowe, amperomierze na wysokie i niskie napięcie i inny sprzęt. Produkcja rozpocznie się w roku przyszłym. Ilość zatrudnionych z 300 w roku 1959 wzrośnie do 1700 w roku 1975.
Przewiduje się sprowadzenie do Szczecina 170 pracowników inżynieryjno-technicznych i wykwalifikowanych rzemieślników. Zostanie dla nich wybudowane 400 izb oraz 750 dla pracowników miejscowych.
„Kurier Szczeciński” z 20 lipca 1958 r.
Jak to na obozie ładnie
Mieszkanie w namiotach, jadalnia pod gołym niebem, wieczorki taneczne przy adapterze, w samym środku lasu – oto atrakcje obozu wypoczynkowego ZMS w Dziwnej – Lesie.
Z dużą pomocą w zorganizowaniu obozu przyszły ZMS-owi szczecińskie zakłady pracy. SZWS wypożyczyły część namiotów i łóżka polowe, ZBM deski na jadalnię, WOP zainstalowało kabel elektryczny. Tym bardziej przykry jest fakt, że miejscowy PGR nie dotrzymuje umowy i zamiast obiecanej tony ziemniaków dostarczył zaledwie pół.
A do obozu przybyło już 60 uczestników drugiego turnusu.
„Kurier Szczeciński” z 22 lipca 1958 r.
Nowe sklepy PSS
Powszechna Spółdzielnia Spożywców przygotowała mieszkańcom Szczecina piękny prezent na Święto Odrodzenia, oddając w ostatnich dniach wiele nowo wyremontowanych sklepów, zaopatrując je w atrakcyjne towary.
Uruchomiono te sklepy m.in. w Podjuchach przy pl. Wolności 5, w Stołczynie przy ul. Kościelnej 29 i Łowieckiej 11, w Golęcinie przy ul. Dębogórskiej. Ponadto w śródmieściu przy ul. Rewolucji Październikowej 24, Wielkopolskiej 25, Jedności Narodowej 24, Mickiewicza 68, Konopnickiej 32 i Jagiellońskiej przy Pomorzance.
„Kurier Szczeciński” z 22 lipca 1958 r.