5 lat działalności Domu Kolejarza w Szczecinie
Pięć lat mija od chwili uruchomienia w Szczecinie Domu Kolejarza. Placówka ta posiada bibliotekę liczącą ponad 5.000 tomów, z której korzysta blisko 200 stałych czytelników. Przeciętna liczba bywalców Domu wynosi dziennie ok. 150 osób. W najbliższym czasie liczba ta niewątpliwie wzrośnie, gdyż już w październiku br. rozpocząć mają prace nowe zespoły-grupy zainteresowań, kursy języków obcych oraz kroju i szycia. Rozpoczyna też pracę grupa miłośników dobrego czytania i recytacji.
Z Domem Kolejarza współpracują: znany wśród kolejarzy całego kraju chór męski „Hejnał” i równie popularna orkiestra dęta. Podkreślić warto, że Dom Kolejarza jako jedyna tego rodzaju placówka w Szczecinie zajmuje się też pracą z dziećmi, prowadząc obok dziecięcego zespołu baletowego – kursy tańca dla najmłodszych.
„Kurier Szczeciński” z 13 września 1958 r.
Czy będzie lombard w Szczecinie?
Na wniosek radnych dzielnicowej rady narodowej śródmieście w sprawie zorganizowania dodatkowych sklepów komisowych – Miejski Wydział Handlu postanowił rozpatrzeć możliwość otwarcia w Szczecinie lombardu. Nie jest wykluczone, że projekt będzie już gotowy w październiku.
Z chwilą uruchomienia lombardu każdy będzie mógł otrzymać pożyczkę pod zastaw wartościowych przedmiotów, które po upływie określonego czasu obowiązany będzie wykupić. Jeśli wyznaczony termin minie, przedmioty będą wystawione na licytację.
„Kurier Szczeciński” z 14 września 1958 r.