Od dziś – nocny sklep spożywczy
Dyrekcja MHD Art. Spożywcze Południe uwzględniając postulaty mieszkańców – o czym pisaliśmy nieraz – uruchamia od dnia dzisiejszego pierwszy nocny sklep spożywczy w śródmieściu. Mieści się on przy ul. Bol. Krzywoustego 72, wejście od strony Bogusława. Sklep ten będzie otwarty w dnie powszednie od godz. 12 do 24 bez przerwy. Można się tam już dziś zaopatrzyć nawet przed samą północą w pełny asortyment artykułów spożywczych.
„Kurier Szczeciński” z 13 kwietnia 1961 roku
Przez 15 lat siedzieli kibice na bombach
Przez wiele lat setki widzów zasiadających na południowych sektorach trybun Pogoni nie wiedziało, że siedzą na… stercie bomb lotniczych i pocisków artyleryjskich. Ostatnio pod wpływem zimowych deszczów pewne odcinki trybun zaczęły siadać. Podczas robót remontowych robotnicy natrafili w tych miejscach na bomby lotnicze. Zawiadomiono o tym specjalistów z KBW. Minerzy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wyciągnęli spod trybun około 50 bomb i pocisków o wadze około półtorej tony. Porcja taka wystarczyłaby, aby wyleciało w powietrze kilka sektorów trybun. Przeprowadzono skrupulatne badania całego stadionu w celu poszukiwania dalszych niewypałów. Jak się dowiadujemy, obecnie można już całkowicie bezpiecznie oglądać mecze. Od spodu nic nam nie grozi.
„Kurier Szczeciński” z 21 kwietnia 1961 roku
Nowoczesne jednostki rzeczne buduje Stocznia Gdańska
Stocznia Gdańska buduje dla Żeglugi Szczecińskiej siedem nowoczesnych statków rzecznych, które zostaną oddane do eksploatacji do 1965 roku, a przeznaczone będą do przewozu pasażerów w żegludze śródlądowej na trasie Szczecin – Świnoujście oraz Szczecin – Międzyzdroje.
Każda z tych jednostek obliczona na 250 miejsc pasażerskich będzie posiadać bary i nowocześnie umeblowane salony o meblach i okładzinach ścian z tworzyw sztucznych. Przejazd na trasie Szczecin – Świnoujście trwać tylko 2 godziny i 40 minut.
Jeden z tych statków stocznia dostarczyła już armatorowi. Uroczyste podniesienie bandery na statku. który otrzyma nazwę „Lilla Weneda”, odbędzie się w dniu Święta Zwycięstwa – 9 maja.
„Kurier Szczeciński” z 23 kwietnia 1961 roku
Polskie „organy Hammonda”
W bydgoskiej fabryce akordeonów skonstruowano prototyp bardzo efektownego, a nie wyrabianego dotychczas w Polsce instrumentu określanego przez specjalistów jako „monofoniczny” – przypomina on w brzmieniu znane w świecie muzycznym organy Hammonda, jest on zresztą zbudowany na podobnych zasadach co one.
Sercem tego instrumentu są lampy elektronowe. Polskie „organy Hammonda” – wydające piękny, czysty z lekka wibrujący ton – nadawać się będą doskonale dla orkiestr tanecznych i rozrywkowych.
„Kurier Szczeciński” z 28 kwietnia 1961 roku