W październiku otwarcie Domu Rzemiosła
W al. Wojska Polskiego 78 trwa odbudowa i adaptacja obiektu przeznaczonego na Dom Rzemieślnika szczecińskiego. Główne prace budowlane i instalacyjne zostały już zakończone, obecnie kryje się dach papą i rozpoczęto prace tynkarskie, po czym nastąpi kładzenie podłóg i roboty stolarskie.
Do 23 lutego wydano na roboty malarsko-adaptacyjne ok. 1.200 tys. zł. Obniżenie kosztów uzyskano dzięki temu, że niektóre prace wykonane zostały bezpłatnie w ramach egzaminów czeladniczych i mistrzowskich. W październiku br. Dom Rzemiosła z wyjątkiem głównej sali konferencyjnej przekazany zostanie do użytku. Pozostałe prace m.in. oparkanienie, uporządkowanie ogrodu i całkowite wykończenie wnętrza zakończone zostaną do kwietnia 1960 r.
Ogólne koszty wyniosą ok. 3.500 tys. zł. Z wydatną pomocą na budowę własnej siedziby szczecińskiego rzemiosła pośpieszyły Związek Izb Rzemiosła i bratnie izby z innych miast.
„Kurier Szczeciński” z 14 kwietnia 1959 r.
Sezon śledziowy w pełni
Na Morzu Północnym, na łowiskach rynny norweskiej, łowi obecnie 45 jednostek „Dalmoru”, „Odry” i „Gryfa”. Najlepsze wyniki osiągnęły dotychczas statki świnoujskiej „Odry”, osiągając średnio 5 ton śledzia. Szczególnie dobre rezultaty uzyskał lugrotrawler „Głuszec”, którego załoga wydobyła 125 beczek śledzia z jednego zestawu pławic.
Z powodu silnego sztormu wszystkie jednostki schroniły się wczoraj do fiordów norweskich i do portu Kopervick.
„Kurier Szczeciński” z 16 kwietnia 1959 r.
Gdzie suszyć?
„Kurier” nawoływał do „nieozdabiania” balkonów suszącą się bielizną i my zgadzamy się z tym. A le powiedzcie nam, gdzie mamy suszyć ją, jeżeli strych w naszym domu zajęty jest przez gołębnik? Prowadzi go jeden z byłych lokatorów, który kiedyś otrzymał na hodowlę zezwolenie, a teraz mimo, iż nie mieszka w naszym budynku już od 2 lat – ze strychu nadal korzysta. I co mamy robić?
Lokatorzy domu przy ul. Reja 20.
Na to pytanie niewątpliwie odpowie administracja domów mieszkalnych.
„Kurier Szczeciński” z 16 kwietnia 1959 r.