Już w jesieni 2 000 studentów szczecińskich zaludni nowoczesne osiedle akademickie
Trzy nowoczesne olbrzymie bloki tworzą u zbiegu ulic Boh. Warszawy, Ku Słońcu, gen. Sikorskiego zamknięty trójkąt nowego, odbudowywanego obecnie przez ZBM Osiedla Akademickiego.
Pracę rozpoczęto 5 maja br. we wszystkich blokach równocześnie. Na obszernym dziedzińcu widać gorączkowy ruch. Budowa jest jeszcze w stadium organizacji. Zwozi się samochodami materiał budowlany, sznury wozów wywożą gruz. Jest go niezmiernie dużo, bloki bowiem są poważnie zniszczone, w końcowej części skrzydła przy ul. Boh. Warszawy pozostały tylko fundamenty. (…)
Nowe osiedle posiada wszelkie dane, żeby stać się wzorowym, przewyższającym znacznie stare osiedle przy ul. Ku Słońcu. Leży ono w spokojnej dzielnicy, jednak nie za daleko od centrum miasta, a co najważniejsze pomimo swej obszerności całe osiedle jest skupione wokół jednego, dużego dziedzińca. Ułatwi to znacznie korzystanie z urządzeń centralnych jak: stołówka, świetlica, sala do nauki, biblioteka, łazienki, szpitalik, ambulatorium. Poza tym zradiofonizowanie takiego obiektu jest łatwiejsze. Znacznie ekonomiczniejsze jest również ogrzewanie. (…)
Pokoje mieszkalne są różnych wielkości, 1 do 6-osobowych. Są one widne i będą miały wygodne i estetyczne umeblowanie. Prócz łazienek centralnych, na każdych 25 mieszkańców przewidziane są umywalki i natryski, pokój do czyszczenia garderoby, kuchnia oraz pokój do nauki. (…)
„Kurier Szczeciński” z dnia 15 maja 1951 r.
Oznakowany „Szlak Pokoju” w Puszczy Wkrzańskiej
Tow. Turystyczno-Krajoznawcze ukończyło wyznaczanie pierwszego szlaku turystycznego w okolicach Szczecina pod nazwą „Szlak Pokoju”.
Prace przy wyznaczaniu szlaku prowadził mgr. St. Groński, który obecnie przystąpi do wyznaczania nowych szlaków turystycznych w najpiękniejszym rejonie wycieczkowym w rozległej Puszczy Bukowej, ciągnącej się od Zdrojów aż w okolice jeziora Miedwie.
Nowo wyznaczony „Szlak Pokoju” prowadzi od ostatniego przystanku „jedynki” przez południowe rejony Puszczy Wkrzańskiej do Dębów Bogusława X i Wzgórza Pokoju i kończy się w Pilchowie, skąd do Szczecina można wrócić autobusem. Wkrótce na trasie szlaku, który wyznaczony jest na przydrożnych drzewach biało-niebiesko-białymi pasami PTTK ustawi jeszcze dodatkowo kilka tablic orientacyjnych. Szczecinianie już w każdą niedzielę mogą zorganizować wycieczki nowym szlakiem.
„Kurier Szczeciński” z dnia 15 maja 1951 r.
Jutro „Jolanta” i „Telimena” otwierają stałą linię do Międzyzdrojów
Krótka komenda kapitana i „Elżunia” powoli odbija od kei Przystani Pasażerskiej. Kilkadziesiąt zebranych na pokładzie pasażerów rzuca ostatnie spojrzenia na piękną panoramę Wałów Chrobrego. (…)
Polska Żegluga Przybrzeżna uruchomiła już regularną komunikację statkami pasażerskimi do Świnoujścia. Codziennie o godz. 8.30 spod Przystani Pasażerskiej odpływa n razie na zmianę „Elżunia” lub „Jolanta”. Podróż trwa 3 godz. 15 min. Powrotny odjazd ze Świnoujścia punktualnie o godz. 17. W dniu 20 bm. „Jolanta” i „Telimena” otworzą regularną komunikację z Międzyzdrojami. „Jolanta” odchodzić będzie ze Szczecina o godz. 8, a z Międzyzdrojów o 18. „Telimena” zaś odpływa z Międzyzdrojów o 8 i o 12 będzie w Szczecinie. (…)
P.Ż. Przybrzeżna szykuje dla mieszkańców Szczecina oraz dla wycieczek z głębi kraju niespodziankę – dancing na wodzie, od godz. 21 do 24. Dwa razy w tygodniu, w soboty i środy, po zabraniu pasażerów „Diana” popłynie na jezioro Dąbskie.
„Kurier Szczeciński” z dnia 19 maja 1951 r.