Pierwsze spółdzielcze taksówki
W Szczecinie pojawiły się pierwsze taksówki spółdzielcze. Noszą one numerację od 351 do 358 i stanowią tabor osobowy spółdzielni Pracy „Auto i Transport” przy ul. Jagiellońskiej.
„Kurier Szczeciński” z 15 kwietnia 1958 r.
SZPP zapowiadają nowe gatunki pieczywa
Szczecińskie Zakłady Przemysłu Piekarniczego przystąpią wkrótce do wypieku nowych gatunków pieczywa.
Nowością będzie chleb Szczeciński, wypiekany z mieszanki mąki żytniej i pszennej, podobny w smaku i jakości do chleba lubelskiego, jednak oparty o nową recepturę, znajdującą się obecnie w trakcie zatwierdzania przez Centralny Zarząd PP.
SZPP wypiekają też obecnie małe bułeczki o wadze 45 g, poszukiwane zwłaszcza przez zakłady gastronomiczne i gospodarstwa domowe. Przypominamy o tym barom mlecznym, które nabywają je niechętnie, mimo, że konsumenci żądają ich. Wkrótce wypiekane będą również bułeczki – kajzerki.
„Kurier Szczeciński” z 17 kwietnia 1958 r.
Zasady ustalania norm zaludnienia mieszkań
Minister gospodarki komunalnej wydał zarządzenie w sprawie zasad ustalania norm zaludnienia mieszkań. Normy te wynoszą od 7 m kwadr. do 10 m kwadr. powierzchni mieszkaniowej na każdą uprawnioną osobę. W tych granicach rady narodowe ustalają szczegółowe normy obowiązujące na danym terenie.
Należy podkreślić, iż do powierzchni mieszkalnej nie wlicza się kuchni, pomieszczeń pozbawionych okien, łazienek ubikacji, korytarzy, spiżarek, schodów, szaf w murze itp.
Normy zaludnienia mieszkań nie mają zastosowania w przypadku mieszkań 1-izbowych, ewentualnie samodzielnych mieszkań dwuizbowych, zajmowanych przynajmniej przez dwie osoby.
Izba mieszkalna o powierzchni 30 m kwadr. lub większej może być uznana za dwie izby, jeżeli jest zajmowana przez jedną rodzinę, albo przez dwie osoby tej samej płci.
„Kurier Szczeciński” z 18 kwietnia 1958 r.