14 przypadków choroby Heine-Medina w Szczecinie
Ostatnio daje się zauważyć w Szczecinie wzrost zachorowań na Heine-Medina. Od lipca ujawniono 11 nowych przypadków, a w tych dniach odkryto trzy dalsze. W porównaniu z jednym zachorowaniem w ubiegłym półroczu jest to wzrost poważny.
Dzieci, u których rozpoznano objawy zachorowania, muszą być szybko odizolowane od otoczenia. Tym zaś, które stykały się lub są podatne na przyswojenie choroby, wstrzykuje się gamma-globulinę.
Rodzice, opiekunowie winni natychmiast zgłaszać podejrzane wypadki zachorowań u dzieci. Jeśli dziecko ma podwyższoną temperaturę, bóle mięśniowe i bóle głowy, trzeba szybko iść z nim do lekarza. Takie są bowiem pierwsze objawy.
Służba zdrowia w najbliższym czasie rozpocznie akcję szczepień ochronnych.
„Kurier Szczeciński” z 17 sierpnia 1958 r.
Czas zaopatrzyć się w opał
Na składnicach opałowych Szczecina piętrzą się wielkie hałdy węgla i koksu. Tymczasem większość szczeciniaków zapomina, że już blisko jest zima i czas zaopatrzyć się w opał. Teraz nie trzeba oczekiwać w kolejkach i nabyć można suchy opał i drewno na podpałkę. Łatwiej również o transport, nie marznie i moknie się przy składowaniu do piwnic. A więc nie zwlekajmy z kupnem opału.
„Kurier Szczeciński” z 17 sierpnia 1958 r.
Konfekcja z „krótkich serii”
Szczególnie wielkim powodzeniem cieszy się konfekcja z tzw. krótkich serii. Klienci chętnie płacą drożej za ubiory wykonywane w niewielkiej ilości, lecz bardziej starannie i estetycznie uszyte niż normalna konfekcja masowa.
W 9 fabrykach oraz zakładach odzieżowych w Tarnowskich Górach utworzone zostaną specjalne oddziały nastawione wyłącznie na produkcję krótkich serii.
„Kurier Szczeciński” z 19 sierpnia 1958 r.