986 rocznica bitwy pod Cedynią
Przed 986 laty w dniu świętego Jana Chrzciciela wojowie Mieszka I pod wodzą jego brata Czcibora rozgromili w bitwie pod Cedynią (ok. 80 km na płd. od Szczecina) niemieckich napastników margrabiego Hodona. Było to jedno z największych zwycięstw w 1000-letniej historii oręża polskiego.
W związku z przygotowaniami do Millenium archeolodzy szczecińscy rozpoczęli badania na polu bitwy pod Cedynią.
„Kurier Szczeciński” z 24 czerwca 1958 r.
Nie powiodło się pani Jadwidze
Pani Jadwidze bardzo zależało na przyśpieszeniu terminu eksmisji sublokatora. Ponieważ zaprosiny na likier i czarną kawę nie podziałały na egzekutora, więc sądziła, że bardziej ponętny będzie 500-złotowy banknot. P. Jadwiga omyliła się srodze. Egzekutor przesłał łapówkę do Prokuratury, opisując w jakich okolicznościach usiłowano go przekupić. W niedługim czasie p. Jadwiga będzie się tłumaczyć przed sądem – grozi za to rok więzienia.
„Kurier Szczeciński” z 24 czerwca 1958 r.
Chloryn sodu wystarczy do września
W wyniku energicznych starań dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, p. Szymańskiego, stacja pomp na Pomorzanach otrzymała 500 kg importowanego czystego chlorynu sodu. Środek ten, jak wiadomo, służy do oczyszczania wody pitnej z fenolu. Zapasu chlorynu wystarczy do września br., czyli do czasu rozpoczęcia produkcji tego odczynnika przez szczecińską spółdzielnię „Ksylen”.
Przydział chlorynu sodu z importu dla szczecińskiej stacji pomp zawdzięczamy również poparciu, jakie okazało w tej sprawie Ministerstwo Gospodarki Komunalnej.
„Kurier Szczeciński” z 27 czerwca 1958 r.