Pracy poszukuje 550 osób – wolnych miejsc 1.500
Jak nas informuje Urząd Zatrudnienia, do 15 maja br. zwolniono w szczecińskich zakładach produkcyjnych w związku z redukcją przerostów kadrowych – ogółem 854 osoby, w trym około 700 pracowników fizycznych i ok. 150 umysłowych.
W Urzędzie Zatrudnienia ubiega sie obecnie o pracę ok. 350 osób, w tym 300 kobiet. Ilość nie przekracza w dalszym ciągu liczby wolnych miejsc, jakimi dysponuje UZ. Wynosi ona 1505, w tym jednak tylko 95 posad dla pracowników umysłowych.
Wobec znacznej ilości prac sezonowych nie ma specjalnych kłopotów z zatrudnieniem kobiet.
„Kurier Szczeciński” z 25 maja 1958 r.
Pierwszy wianek SPB
Wczoraj pracownicy Społecznego Przedsiębiorstwa Budowlanego zatknęli wianek na swojej pierwszej budowie – willi przy ul. Moniuszki 5.
Pod koniec czerwca ukończone zostaną budowy przy ul. Żółkiewskiego i Poniatowskiego, ponadto SPB rozpoczęło odbudowę wypalonego wieżowca przy ul. Mazowieckiej 13 – na warsztaty dla Spółdzielni Przemysłu Artystycznego, oraz bloku przy ul. Pieszej 1 – należącego do Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Młodość”.
„Kurier Szczeciński” z 25 maja 1958 r.
Upalna niedziela nad Bałtykiem
W ostatnią niedzielę maja zaroiły się plaże zachodniego wybrzeża. Dla wielu jednak wczasowiczów przyspieszone tempo opalania okazało się fatalne.
Gwarno i rojno było także na kąpieliskach w Nowogardzie, Pyrzycach, Choszcznie i innych miejscowościach. Na Odrze oraz jeziorze Dąbskim i Miedwie pojawiły się rzesze wodniaków na kajakach i żaglówkach.
„Kurier Szczeciński” z 27 maja 1958 r.
Komis z meblami
Z godną uznania inicjatywą wystąpiło Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Meblami. Prawdopodobnie już 1 lipca br. przy ul. Mariackiej 2 uruchomiony zostanie komis, prowadzący wyłącznie sprzedaż mebli. W przyszłości (za jakieś pół roku) dojdzie do tego skup i renowacja mebli. Na razie jeszcze prowadzone są remonty lokalu.
„Kurier Szczeciński” z 27 maja 1958 r.
Podarki kobiet województwa szczecińskiego na Kongres SDFK
Kobiety woj. szczecińskiego juz przygotowują podarki na Kongres Światowej Demokratycznej Federacji Kobiet, który odbędzie się w Wiedniu, od 1 do 5 czerwca.
Dwie kobiety z Nowogardu pp. Duran i Bojanowa haftują ozdobne poduszki. Kobiety z Kolejowych Zakładów Naprawczych Stargard ofiarują model lokomotywy i regionalne wycinanki. Stargardzkie Zakłady Przemysłu Tłuszczowego – ozdobną kasetę z mydłami. Kobiety z innych powiatów również zgłosiły swój udział. Tylko kobiety ze szczecińskich zakładów pracy jeszcze o tym nie pomyślały. Zgłoszenia należy składać w Zarządzie Wojewódzkim Ligi Kobiet.
„Kurier Szczeciński” z 27 maja 1958 r.