Szukamy nazwy dla nowoczesnego kombinatu gastronomicznego przy pl. Żołnierza
Przebudowę byłego „Baltic-Palace wznowiono wprawdzie po długiej przerwie dopiero przed kilkoma miesiącami i do zakończenia robót daleko, jednak plastycy już teraz muszą zaprojektować neon dla wielkiego obiektu rozrywkowego w jaki przeobrazi się wreszcie obskurny dotąd gmach przy pl. Żołnierza. A jak zaprojektować neon, kiedy nazwa lokalu nie została jeszcze ustalona. Zdecydowano, aby w projektowaniu nazwy wzięło udział – za pośrednictwem „Kuriera” – społeczeństwo Szczecina.
Zapraszamy więc naszych Czytelników do udziału w błyskawicznym konkursie i czekamy na propozycje nazwy największego w Szczecinie obiektu gastronomicznego.
Przypominamy, że budynek mieścić będzie na parterze i I piętrze restaurację, na II – kawiarnię, a na III – salę bilardową i bridżową. Pobyt w nowocześnie urządzonym kombinacie rozrywkowym, umilać będą dwie orkiestry, z których jedna znajdzie się w parterowej części restauracji, a druga w kawiarni.
„Kurier Szczeciński” z 27 października 1960 r.
2 tys. melodii wyśpiewuje skowronek
Ornitolodzy angielscy doszli do wniosku, że skowronek wygwizduje ok. 2 tys. melodii.
Ucho ludzkie nie może rozróżnić wszystkich tych dźwięków, bowiem skowronek śpiewa zbyt wysoko, wydając około 130 rozmaitych dźwięków na sekundę.
Kurier Szczeciński” z 27 października 1960 r.
W przyrodzie nic nie ginie
1 października zakończył się kapitalny remont Szczecińskiego Zakładu Utylizacyjnego w Wąwolnicy k. Szczecina. W zakładzie produkuje się mączki pastewne, mięsnokostne, rybne i krwiste, a także tłuszcze techniczne – utylizacyjne i kanałowe. Uboczna produkcja to rogowizna i włosie.
Surowiec przywożony jest do Wąwolnicy z Rzeźni Miejskiej, Zakładów Rybnych, przetwórni mięsnych. Są to odpady mięsne, rybne i padlina.
Według informacji kierownika Zakładu Utylizacyjnego p. Piotra Licaka, mączki pastewne, które używane są jako domieszka do paszy dla bydła, trzody chlewnej i drobiu, sprzedawane są Szczecińskiej Wytwórni Pasz. Skóry odsyła się na przerób. Rogowiznę – wywozi do Oświęcimia, gdzie jest przetwarzana na klej.
„Kurier Szczeciński” z 27 października 1960 r.
Kennedy oskarża Nixona o… noszenia peruki
Szef prasowy wiceprezydenta Nixona – Herbert Klein, ogłosił oficjalne dementi wiadomości, jakoby Richard Nixon… nosił perukę. W dalszym ciągu dementi Klein stwierdza, iż wieści takie są złośliwie rozpowszechniane przez kandydata na prezydenta – Kenned’yego. Klein zagroził również pociągnięciem Kenned’yego do odpowiedzialności karnej za oszczerstwo.
„Kurier Szczeciński” z 28 października 1960 r.