Niebuszewo otrzymało nowy gabinet stomatologiczny
W II Miejskiej Przychodni Obwodowej Matki i Dziecka przy ul. Słowackiego nr 3 otwarto ostatnio gabinet dentystyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym.
„Kurier Szczeciński” z 28 listopada 1958 r.
Cenna inicjatywa szkoły nr 36 na Niebuszewie
Z inicjatywy kierownictwa szkoły nr 36, mieszczącej się na ul. Rewolucji Październikowej powstał Społeczny Komitet Budowy Boiska Szkolnego. Obiekt ten o kompletnym wyposażeniu dla wszystkich dyscyplin sportowych, ma powstać kosztem ok. pół mln złotych. Z pomocą pospieszyły młodzieży niektóre przedsiębiorstwa naszego miasta. I tak Szczecińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego wypożyczyło spychacz do niwelacji terenu, Spółdzielnia Pracy „Pokój” – środki transportowe, Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych – walec do wałowania, Miejskie Przedsiębiorstwo Rozbiórkowe – tłuczkę na bieżnię boiska, Miejskie Przedsiębiorstwo Produkcji Pomocniczej zobowiązało się urządzić boisko, Spółdzielnia Pracy „Kotlarz” doprowadzi wodę do lodowiska.
Jest jeszcze prośba do Elektromontażu, aby zechciał urządzić oświetlenie obiektu.
„Kurier Szczeciński” z 30 listopada 1958 r.
Pierwsze lokomotywy spalinowe
W szczecińskim okręgu kolejowym rozpoczęły prace pierwsze cztery lokomotywy spalinowe sprowadzone ostatnio z Węgier. Nowoczesne lokomotywy o mocy 600 KM, napędzane silnikami Diesla, będą pracowały przy pracach tzw. przetokowych w porcie oraz zostaną wypróbowane na niektórych dłuższych trasach kolejowych.
Lokomotywy przyprowadziła z Budapesztu ekipa kolejarzy polskich. Wraz z nimi przyjechali również fachowcy węgierscy, którzy rozpoczęli szkolenia obsługi.
Po okręgu krakowskim Szczecińskie jest następnym ośrodkiem, gdzie ruszyła modernizacja kolejnictwa. Przewiduje się, że do 1965 r. DOKP w Szczecinie będzie dysponowała około 146 lokomotywami spalinowymi i pewną ilością motowozów osobowych (luxtorpedy z doczepionymi wagonami). Zostaną one użyte do połączeń z nadmorskimi wczasowiskami.
„Kurier Szczeciński” z 2 grudnia 1958 r.