Nowa Huta i Wrocław budują osady wczasowe
W Niechorzu, miejscowości kąpieliskowej nad Bałtykiem (pow. gryficki, woj. szczecińskie) wybudowane zostanie duże i nowoczesne wczasowisko dla dzieci z Nowej Huty.
Do Nowej Huty udała się delegacja szczecińskiego TRZZ, która zaproponowała tamtejszym zakładom zbudowanie tego rodzaju ośrodka. Myśl ta została przez robotników Nowej Huty powitana z pełnym uznaniem. Nowa Huta dysponuje na ten cel kredytami w wysokości 5 mln zł oraz własnymi materiałami budowlanymi.
Podobną inicjatywę podjęły również dwie instytucje z Wrocławia, TRZZ i PTTK, które planują utworzenie w Międzyzdrojach wielkiej własnej dzielnicy campingowej składającej się w pierwszej fazie ze 100 domków.
Wrocław opracował dokładne plany architektoniczno-urbanistyczne osiedla. Produkowane na Dolnym Śląsku wczasowe domki rodzinne będą stawiane w wielkich zespołach, co ułatwi m.in. zaopatrzenie ich w artykuły spożywcze.
„Kurier Szczeciński” z 5 kwietnia 1958 r.
„Przyjaciółka” bije o głowę
nakłady naszych pism sięgają ponad 17,5 mln egzemplarzy, czyli nieco więcej niż dawniej (gdy kosztowały 15 – 20 gr.).
„Gromada – Rolnik Polski” ma nakład 600 tys., „Express Wieczorny – ok. 500 tys., „Trybuna Robotnicza” – ok. 340 tys. egzemplarzy.
„Przyjaciółka” jest poza konkurencją. Rozchodzi się w 1.850 tys. egz., „Przekrój” ma nakładu 400 tys. egz.
Mimo tej tendencji wzrostowej, rynek odczuwa brak popołudniówek i pism ilustrowanych.
Jeszcze jedna ciekawostka – w kraju rozprowadza się 9.125 pism zagranicznych z 59 krajów.
„Kurier Szczeciński” z 5 kwietnia 1958 r.
Ślubne autokary
Już od Świąt Wielkanocnych gości weselnych obsługiwać będą specjalne autokary szczecińskiego MPK. Inicjatywa jest pierwszą tego typu w kraju.
W pierwszym rzucie MPK uruchamia 5 ślubnych autobusów.
„Kurier Szczeciński” z 5 kwietnia 1958 r.