Rzecz o 100 tys. butelek
Era piwa beczkowego już minęła. Teraz każdy chciałby, nawet na weselu, pić piwo butelkowe. Nie jest to wcale takie proste. Butelkowania piwa dokonuje automat, który ma przecież określoną wydajność. W Szczecińskich Zakładach Piwowarsko-Słodowniczych pracuje taki agregat butelkują około 50 tys. flaszek na 8 godzin. Ponieważ zapotrzebowanie jest daleko większe, dyrekcja browaru postarała się w połowie marca br. o przydział czeskiego agregatu o podobnej wydajności. Ale niestety tylko o przydział, bo na wstawienie tej pozycji do planu inwestycyjnego byłoby już za późno. Skąd więc wziąć pieniądze na tę bądź co bądź kosztowną maszynę.
Trzeba tu zanotować, że nowy agregat zwiększy ilość butelkowanego piwa do 100 tys. flaszek dziennie i zaspokoi nawet w wypadku największych upałów chłonność szczecińskiego rynku.
„Kurier Szczeciński” z 5 kwietnia 1961 roku.
Hasło i życie
Sadzili sobie lokatorzy domu przy al. Piastów 41 kwiatki w ogródku przydomowym. Pielęgnowali je podlewali, cieszyli się. Przechodnie podziwiali i zazdrościli. Aż pewnego dnia przyszli robotnicy, zlikwidowali żelazne ogrodzenie ogródka, a kwiatki zaorali - i radość się skończyła.
Teraz w ogródku jest pusto i smutno, a jeszcze smutniej w sercach lokatorów, których wieloletnia praca poszła na marne.
I co tu pomogły szumne hasła w rodzaju "szanujmy zieleń".
„Kurier Szczeciński” z 6 kwietnia 1961 roku.
Cała Polska przed ekranami telewizorów
W chwili obecnej główną troską instytucji czuwających nad dalszym rozwojem naszej telewizji jest zapewnienie jak największych możliwości odbioru programu TV poprzez stworzenie odpowiedniej bazy technicznej.
Obecnie w zasięgu działających 8 stacji większej mocy i ok. 15 tzw. przemienników znajduje się 26 proc. powierzchni Polski zamieszkałej przez blisko 56 proc. ludności. W końcu planu 5-letniego program telewizyjny będzie mogło oglądać już ok. 90 proc. mieszkańców. Jeszcze w br. oddane zostaną do użytku nowe stacje w Gdańsku, Bydgoszczy i Lublinie. W latach 1963 - 65 uruchamiane będą kolejno stacje dużej mocy w Poznaniu, Białymstoku, Szczecinie i Koszalinie. W 1965 r. przewidziane jest zakończenie pierwszego etapu budowy największej inwestycji 5-latki z zakresie radiofonii i TV - warszawskiego centrum radiowo-telewizyjnego, gdzie dla potrzeb telewizji przeznacza się m.in. 3 nowoczesne studia o łącznej powierzchni ok. 900 m. kw.
„Kurier Szczeciński” z 7 kwietnia 1961 roku.
Pokaz mody czechosłowackiej w Szczecinie
Na zaproszenie "Mody Polskiej" przybywa do Polski zespół modelek czechosłowackich, który prezentuje na pokazach najnowsze fasony odzieży wiosennej i letniej. Ambasadorzy czeskiej mody odwiedzą także nasz miasto. Będziemy mogli ich podziwiać na rewii organizowanej przez MHD w w sali Filharmonii.
„Kurier Szczeciński” z 7 kwietnia 1961 roku.