Koncert Natalii Sikory poświęcony twórczości Janis Joplin, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Duży Dziedziniec, 15 lipca, g. 21
Natalia Sikora zaprasza do świata swoich muzycznych inspiracji. Tym razem sięga po twórczość niezapomnianej osobowości amerykańskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych - Janis Joplin.
Jak mówi artystka: "22 marca 2014 roku we Wrocławiu, w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu „Joplin". W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Chodzi o to, że patrzymy sobie od tego momentu prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad. To, co dotarło do mnie przez ten czas domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania koncertu z Janis Joplin. „Buried Alive In The Blues" to moje najsłuszniejsze spotkanie z Janis Joplin, na które jestem już gotowa, bo nasze życia silnie się uzupełniając na to zasłużyły. Jest jeden utwór, do którego Janis nie zdążyła za życia nagrać wokalu. Jego tytuł to „Buried Alive In The Blues". Czekam chwili, kiedy usłyszę nuta po nucie, co dokładnie Janis chciała w nim zaśpiewać".
W repertuarze koncertu m.in. "Buried alive in the blues", "Move over", "Womans is losers", "Try", "Half moon".
Zespół tworzą: Piotr Proniuk - Fortepian, Hammond, Klawisze, Michał Lamża - Bas, Paweł Bomert - Bas, Marek Kuczyński - Perkusja
Paweł Stankiewicz - Gitara,Krzysztof Nowicki - Gitara oraz Mariusz Jeka - Klarnet
Recital Magdaleny Smalary „Kobieta do zjedzenia”, Miejski Ośrodek Kultury w Policach, 1 lipca (piątek), godz. 20.30
Będą piosenki napisane specjalnie na potrzeby tego spektaklu, jak i znane przeboje z tekstami Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej, jednak z nowymi aranżacjami. A wszystkie one opowiedzą o jednej z namiętności – jedzeniu. Nic więc dziwnego, że widowisko nazywane jest także… gastrorecitalem. Za opracowanie muzyczne odpowiada Urszula Borkowska, natomiast na scenie zobaczymy Magdalenę Smalarę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktorka szerokiej publiczności dała się poznać w serialu „Samo życie”, na swoim koncie ma również role m.in. w „1920. Bitwie Warszawskiej”, „Przepisie na życie”, „Czasie honoru” , „Sali samobójców”, „Boisku bezdomnych”, „Generale Nilu”.
Występ jest częścią drugiego dnia VI Festiwalu Teatralnej Elipsy Kreatywności.
Koncert jest biletowany (10 zł), a jak twierdzą ci, którzy go wiedzieli przede wszystkim bardzo… smaczny.
Do 2 lipca 2016 w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie przy ul. Nadodrzańskiej, dostępna będzie wystawa prac plastycznych wychowanków pracowni Małgorzaty Ragan.
Pracownia działa już od 11 lat w Gryfińskim Domu Kultury - Pałacyku pod Lwami. Przez ponad dekadę działalności pracownia M. Ragan wychowała wielu laureatów konkursów plastycznych, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Prace wychowanków zachwycają świeżością spojrzenia, kreatywnością jak i swobodnym stosowaniem różnych technik plastycznych.
Na wystawie można zobaczyć różnorodne prace plastyczne wykonane przez uczestników letnich oraz zimowych warsztatów plastycznych, jakie odbywały się w pracowni Małgorzaty Ragan.
Ekspozycja w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na nabrzeżu (ul. Nadodrzańska 1) potrwa do 2 lipca 2016. Prace można oglądać od poniedziałku do soboty, w godzinach pracy CIT od 9 do 17.