To hasło promuje w sezonie 2024 grę miejską, organizowaną przez Urząd Miejski w Międzyzdrojach wspólnie z lokalną branżą turytstyczną. Celem gry jest poznanie atrakcji turystycznych oraz aktywne, wspólne spędzenie czasu. A pomóc ma w tym międzyzdrojska maskotka – Mewcia Ewcia.
– Historia Mewci Ewci sięga 2020 r., kiedy to po raz pierwszy w sezonie letnim stworzyliśmy grę dla dzieci, pt. „Mewcia Ewcia na wakacjach w Międzyzdrojach”, a nasza Ewcia stała się przewodnikiem w grze – opowiada Anetta Czyża z UM w Międzyzdrojach. – Wizerunek maskotki stworzył międzyzdrojanin Tomasz Rychłowski, były urzędnik. Gra miejska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Idąc za ciosem rozszerzyliśmy formułę gry o szlak turystyczny pn. „Szlakiem Mewci Ewci”, foldery, mural i rzeźbę, które zrealizowane zostały na przełomie 2021/ 2022 roku w ramach projektu współfinansowanego z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. I tak nasza Mewcia Ewcia została zwizualizowana.
Pierwsza rzeźba z brązu (z walizką) stanęła przy Informacji Turystycznej, a historia o tym, że każdy kto pogładzi jej dzióbek na pewno powróci szczęśliwym do Międzyzdrojów, na stałe przyjęła się wśród turystów odwiedzających gminę Międzyzdroje. Na tym nie koniec. Widząc zainteresowanie i potrzebę rozszerzenia formuły o kolejne rzeźby, w styczniu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-18 lat na wizję rzeźby Mewci Ewci. Kreatywność i pomysły laureatów konkursu zostały wykorzystane przy stworzeniu trzech nowych rzeźb, które stanęły w przestrzeni publicznej Międzyzdrojów. 3 lipca w towarzystwie laureatów konkursu burmistrz Mateusz Bobek dokonał oficjalnego odsłonięcia trzech rzeźb. Mewcia Ewcia stała się kolejną atrakcją turystyczną Międzyzdrojów.
– Widzę potrzebę kontynuowania tego szlaku i zapewniam, że te rzeźby nie będą ostatnimi – zapewnił burmistrz Mateusz Bobek.
Gdzie jest Mewcia Ewcia? Trzeba jej tylko poszukać. Regulamin gry miejskiej oraz karty do gry dostępne są przez cały sezon letni w Informacji Turystycznej na promenadzie oraz w lokalnych punktach takich jak: Muzeum Przyrodnicze WPN, zagroda pokazowa żubrów, Bałtycki Park Miniatur, Gabinet Figur Woskowych, Fun Park Międzyzdroje, Park Linowy Bluszcz czy wystawa klocków lego.
(k)