Niedziela, 24 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Ciekawa konferencja. Ksenofobia i dyskryminacja w szkole

Data publikacji: 16 listopada 2018 r. 19:01
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:48
Ciekawa konferencja. Ksenofobia i dyskryminacja w szkole
 

„Genetyka w walce ze stereotypami. O micie ludzkich ras i pochodzeniu Polaków z Afryki", „Błękitna planeta i jej problemy z homo sapiens. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja", „Mniej nierówności w szkole" - to tylko niektóre z tematów wykładów i warsztatów podczas konferencji pt. „Spotkanie z Innym. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!” (odbywającej się od soboty do poniedziałku), dla nauczycieli oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Jak informują organizatorzy, wybór tegorocznego tematu imprezy został podyktowany potrzebą zwrócenia uwagi na globalne wyzwania, które dotyczą każdego z nas i coraz częściej nurtują uczniów: rosnące nierówności społeczne i ekonomiczne, zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, migracje międzynarodowe. „Na konferencji skupimy się nie tylko na zrównoważonym rozwoju, ale także poruszymy kwestie bezpośrednio z nim związane takie jak różnorodność kulturowa, przeciwdziałanie dyskryminacji i nierównościom społecznym na poziomie lokalnym i globalnym. W ramach wykładów i warsztatów pokażemy jak radzić sobie z przejawami ksenofobii w szkole, a także jak nasze codzienne wybory mogą wpływać w sposób pozytywny lub negatywny na otaczającą nas rzeczywistość. Zaprezentujemy tematy, które warto wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także podpowiemy co można zrobić, aby uświadomić swoim podopiecznym, że ich decyzje dotyczące zakupów, czy podróżowania, wpływają na jakość życia ich rówieśników w krajach Globalnego Południa" - podkreślają organizatorzy.

Poruszone na konferencji zagadnienia mogą stać się inspiracją dla nauczycieli do przeprowadzenia ciekawych zajęć z zakresu edukacji globalnej, historii sztuki, wiedzy o społeczeństwie i kulturze, geografii, biologii, a nawet genetyki i antropologii. Szczegółowy program na: www.muzeum.szczecin.pl.

Projekt realizowany jest przez Fundację Artykuł 25 we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Co to znowu jest?!
2018-11-18 14:18:37
Zamiast wziąć się realnie za pracę na globalnym Południu wolą sadzić farmazony dzieciom w polskich szkołach. Bogactwo przeważnie bierze się z pracy, a nie paplania. Chcecie zmieniać świat? To idźcie umoralniać światową finansjerę od lat w tych samych rękach i globalne koncerny, a nie dzieci w szkole. Miejscem podziwiania różnorodności kulturowej są wystawy, przedstawienia czy inne wydarzenia kulturalne, a nie ulice pełne nachodźców. Ksenofobia ratuje życie i jego dorobek i tylko lewak tego nie dostrzega. Nasze państwo musi być zaiste teoretyczne, że pozwala państwowej placówce jaką jest Muzeum Narodowe brać udział w warsztatach jak rozcieńczyć i ogłupić polską tkankę narodową. Wstyd! Kto za to płaci, bo jak znam lewackie metody, to nigdy oni!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA