Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Miasto zmienia termin naboru do przedszkoli. Zapisy ruszają 4 marca

Data publikacji: 27 lutego 2021 r. 09:38
Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2021 r. 09:38
Miasto zmienia termin naboru do przedszkoli. Zapisy ruszają 4 marca
 

W piątek na stronie www.nabor.pcss.pl/szczecin, gdzie od 1 marca miała wystartować rekrutacja do publicznych przedszkoli, ich filii oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022, w zakładce "aktualności" pojawiła się informacja, iż tegoroczny nabór zostanie przesunięty - zapisów do szczecińskich placówek rodzice i opiekunowie maluchów mogą dokonać od czwartku 4 marca. Przedłużony został również termin końcowy zapisów -  to 24 marca. Nie ma za to podanej daty zakończenia procesu rekrutacji oraz terminu drugiego naboru dla tych dzieci, które nie dostały się do wybranych przez opiekunów przedszkoli.

Jaki jest powód zmian, tego rodzice w komunikacie nie przeczytają. Miasto jedynie przeprasza za ewentualne utrudnienia, jakie mogła spowodować decyzja o przesunięciu terminu naboru. Ta niespodziewana zmiana - poczyniona na ostatnia chwilę - zaskoczyła również placówki przedszkolne, które nie zdążyły zmienić na swoich stronach internetowych nowych terminów. Większość z nich wciąż informuje, że cały proces naboru na przyszły rok szkolny rozpoczyna się 1 marca.

Przypomnijmy, w tym roku do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach można zapisywać dzieci urodzone w latach 2015-2018, czyli pociechy między trzecim a szóstym rokiem życia. W wyjątkowo uzasadnionych przypadkach do przedszkola mogą zostać przyjęte maluchy, które w dniu 1 września 2021r. będą miały ukończone 2,5 roku, czyli urodzone w okresie styczeń-luty 2019r. W rekrutacji mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci zamieszkałe wraz z rodzicami w Gminie Miasto Szczecin.

Opiekunowie mogą wybrać z listy trzy preferowane placówki. W przypadku większej liczby kandydatów  niż wolnych miejsc, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria: wielodzietność rodziny dziecka, niepełnosprawność przyszłego przedszkolaka, niepełnosprawność jednego lub obojga rodziców a także niepełnosprawność rodzeństwa. Pierwszeństwo mają także dzieci wychowywane w pieczy zastępczej oraz przez samotnych rodziców.

(kel)

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA