Niedziela, 24 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Po raz pierwszy w Polsce

Data publikacji: 15 października 2018 r. 08:32
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:47
Po raz pierwszy w Polsce
 

Od 15 do 19 października w Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbywać się będą trzy powiązane ze sobą międzynarodowe wydarzenia: konferencja dotycząca inżynierii i edukacji biznesowej, konferencja na temat innowacji i przedsiębiorczości oraz impreza poświęcona edukacji inżynierskiej w Afryce Południowej. Patronatem objął je "Kurier Szczeciński".

- Dwie konferencje, dyskusje, wykłady, warsztaty oraz spotkania kuluarowe w międzynarodowym gronie, będą doskonałą okazją do wymiany poglądów, prezentacji pomysłów, wyników badań i doświadczeń oraz skonfrontowanie ich z perspektywą biznesu - informują organizatorzy. -  Dla studentów i młodych naukowców będzie to okazja, by porozmawiać o współczesnych wyzwaniach na rzecz budowania potencjału w światowym szkolnictwie wyższym. Wartością dodaną będą warsztaty IdeaShop prezentowane przez dr. Ronny Adhikarya dla studentów oraz warsztaty, które poprowadzą Audun Amundsen and Hong Wu o nawiązywaniu współpracy międzynarodowej i aplikowania w ramach programu grantów EEA Grants.

Wszystko rozpocznie się o g. 10 w siedzibie wydziału przy ul. Mickiewicza 64.

Konferencja ICEBE - czyli ta poświęcona inżynierii i edukacji biznesowej -  po raz pierwszy została zorganizowana w 2008 roku w niemieckim Wismarze. Od tego czasu kolejne odbywały się m.in. kilkakrotnie w Sibiu w Rumunii, Manili na Filipinach, Kapsztadzie w Południowej Afryce, a także w Norwegii, Namibii, Chinach, i Indiach. Każdorazowo konferencje są efektem współpracy międzynarodowej sieci naukowców i praktyków na rzecz łączenie edukacji biznesowej i inżynieryjnej na poziomie międzynarodowym w celu wspierania procesu globalizacji w dziedzinie edukacji.

Konferencja po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Obok Uniwersytetu Szczecińskiego, głównym organizatorem jest Uniwersytet w Wismarze i Instytut Roberta Schmidta.

(as)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA