Niedziela, 24 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Promieniowanie jonizujące – czy szkodliwe?

Data publikacji: 28 lutego 2019 r. 09:36
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:48
Promieniowanie jonizujące – czy szkodliwe?
 

W powszechnym odczuciu wszystko, co związane jest z promieniowaniem jonizującym, jest niedobre. Jak jest naprawdę? W czwartek (28 lutego) będzie okazja się tego dowiedzieć podczas wykładu otwartego prof. Ludwika Dobrzyńskiego.  

Radiofobia jest zjawiskiem nadzwyczaj szkodliwym w skali pojedynczych ludzi i społeczeństw. Prowadzi do odmów poddania się badaniom medycznym przy użyciu promieniowania jonizującego, sprzeciwu wobec rozwoju energetyki jądrowej, czy do absurdalnych decyzji rządów, podejmowanych po wypadkach jądrowych, jakimi były np. zniszczenia reaktorów w Czarnobylu i Fukushimie. Jak jest naprawdę? Powie o tym prof. Ludwik Dobrzyński.

Prelekcja będzie poświęcona skutkom zdrowotnym promieniowania jonizującego, które - wbrew opinii wielu ludzi -  jest naszym sprzymierzeńcem. Profesor wygłosi ją w czwartek o godz.19 w Audytorium Maximum Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT przy al. Piastów 19 (sala 301). Wstęp wolny.

Organizatorzy spotkania to szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii  i Instytut Fizyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

(g)

Fot. PTMA Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olaboga
2019-02-28 23:55:52
Za pozwoleniem o obejrzenia ciekawe - https://www.youtube.com/watch?v=7EPibxU9NcA
Wawrzek
2019-02-28 23:52:23
Oj,oj, oj chyba to tylko zło konieczne. Pan Prof. wie, ze wszystko jest ruchem falowym to tak skrótowo - przy niskiej częstotliwości człowiek "wyskakuje ze skóry", przy wysokich częstotliwościach może się ugotować - i jedno i drugie pożyteczne pytanie tylko dla kogo, czasem promieniowanie wybije jakiś gen z DNA a czasem uszkodzi RNA ale mądrych wykładów należy wysłuchać.
Niewielkie dawki
2019-02-28 11:31:28
Poprawiają zdrowie, a duże w radio-medycynie ratują życie.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA