Sobota, 23 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Uniwersytet Szczeciński zaprezentował mobilną aplikację dla swojego NiUS Radio

Data publikacji: 07 lipca 2022 r. 11:48
Ostatnia aktualizacja: 07 lipca 2022 r. 21:32
Uniwersytet Szczeciński zaprezentował mobilną aplikację dla swojego NiUS Radio
Prorektor ds. nauki prof. Andrzej Skrendo, prorektor ds. finansów prof. Jacek Batóg oraz dr Konrad Wojtyła z Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności opowiadali o rozwoju NiUS Radia w rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego. Fot. Dariusz Gorajski  

NiUS Radio, czyli radio Uniwersytetu Szczecińskiego, będzie dostępna jako aplikacja mobilna na urządzenia firmy Android. Umożliwia to słuchanie szczecińskiej stacji w każdym miejscu na świecie.

- Uniwersytet Szczeciński jest nowoczesną uczelnią i bardzo dbamy o to, żeby dobrze wyczuwać ducha czasu. Żyjemy w czasach, w których informacja, marka, wizerunek są bardzo ważne, które tworzą opinię na temat uniwersytetu, pozwalają mu się promować, oddziaływać na środowisko, zachęcać studentów, żeby u nas studiowali, a studiowanie u nas to dobry wybór  - mówił podczas prezentacji nowego rozwiązania prorektor ds. nauki prof. Andrzej Skrendo. 

Przy okazji tworzenia aplikacji uruchomiono systemy, które umożliwią dystrybucję podkastów nie tylko za pomocą własnej strony WWW i aplikacji rozgłośni, ale także za pomocą popularnych platform takich, jak Spotify, Apple Podcast czy Google Podcasts. Dzięki temu będą docierać one do jak najszerszego grona odbiorców. Aplikacja będzie stopniowo uruchamiana w trakcie wakacji tak, by od nowego roku akademickiego ruszyć w  większej skali.

- Mam nadzieję, że aplikacja zwiększy dostępność radia US dla całej społeczności akademickiej, nie tylko Szczecina, ale i regionu - stwierdził prorektor ds. finansów dr hab. prof. US Jacek Batóg. - Produkt, który wdrażamy, sprawi, ze uniwersytet będzie bardziej nowoczesny, że będziemy uczelnią, która w sposób bardziej efektywny, skuteczny rywalizuje z innymi ośrodkami akademickimi w Polsce.   

Aplikacja została wykonana przy użyciu technologii Expo i React Native - dzięki temu znacznie udało się obniżyć koszty jej wytworzenia i nie ma konieczności tworzenia osobnych rozwiązań na platformy Android i iOS, bo produkty wykonane w React Native działają na obu.©℗

Więcej na ten temat w „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 8.07.2022 r.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

entuzjasta
2022-07-10 12:15:14
Trochę bardziej myślącym polecam stary film z 1979 roku - "Wolne chwile" w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Najwidoczniej wraca nowe.
Lajk
2022-07-07 19:21:23
Kiedyś na uczelniach toczyło się naukowe dysputy, teraz słucha się radia. Efekt takich działań jest łatwy do przewidzenia.
Us
2022-07-07 14:32:34
Trochę to poszło do przodu od czasów szkolnych radiowęzłów :)
...
2022-07-07 14:29:37
Niesamowite! Konferencja prasowa bo wypuściliśmy appkę na iphona który jest na rynku kilkanaście lat...
felczer
2022-07-07 14:02:20
Co dwie głowy, to nie jedna. Co trzy, to nie dwie.
Absolwent
2022-07-07 12:31:06
Od słuchania radia w internecie ranking uczelni w zakresie nauczania się nie podniesie. Takie radio w internecie robią już nawet licealiści. Może jakąś aplikację dla łazika marsjańskiego? to byłoby naprawdę coś!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA