Są jeszcze wolne miejsca w Dziennym Domu Pomocy Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach. To dla tych, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek lub niepełnosprawność wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu, ale nie stać ich na wykupienie usług opiekuńczych. Tutaj wsparcie jest bezpłatne. Jednak przysługuje osobom o najniższych dochodach i zamieszkującym na terenie powiatów: polickiego, gryfińskiego, stargardzkiego oraz miasta Szczecin.
Dzienną opieką w tej placówce mogą być objęte osoby niesamodzielne ze względu na stan zdrowia, wiek lub niepełnosprawność, których niesamodzielność potwierdzi ocena wg skali Barthel (określa sprawność i zapotrzebowanie na opiekę), a ich dochód nie przekracza 150 procent właściwego kryterium dochodowego (obecnie to 1051 zł netto w gospodarstwie jednoosobowym i 792 zł netto na osobę w gospodarstwie wieloosobowym).
- To wsparcie jest bezpłatne - mówi Małgorzata Kruszyńska–Kryszak, członek zarządu Szczecińskiego Stowarzyszenia "Złoty Wiek". - Dzienny dom funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 - 16.00. W czasie pobytu podopieczni korzystają m.in. z zajęć terapeutycznych, ogólnousprawniających, manualnych, mają też zapewnione dwa posiłki dziennie.
Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych przy ul. Janusza Korczaka 17 w Policach ma 30 miejsc w dziennym domu. Jeszcze pięć jest wolnych. Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z jego usług mogą się kontaktować z przedstawicielami Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek”, pod numerami telefonu 504 019 976 lub 500 892 960. Informacje są także na stronie internetowej stowarzyszenia "Złoty Wiek".
(sag)