Na terenie Szczecina przebywa ok. 840 osób w kryzysie bezdomności. Najliczniejszą grupą są mężczyźni w wieku 41-60 i powyżej 60. roku życia, bezdomni od wielu lat. Starsi, ze względu na wiek i stan zdrowia, coraz częściej wymagają pomocy specjalistycznej, choćby w formie usług opiekuńczych. Ale kryzys bezdomności dotyczy również rodzin z dziećmi.
Tak wynika z przekazanych właśnie danych, które zbierano w mieście pod koniec lutego br. W celu określenia orientacyjnej liczby osób w kryzysie bezdomności co dwa lata przeprowadzane są ogólnopolskie badania. Na zlecenie ministerstwa liczenie osób w kryzysie bezdomności odbyło się wieczorem i w nocy z 28 na 29 lutego br. W Szczecinie koordynatorem zadania był tutejszy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zaangażowano również: Policję, Straż Miejską, Straż Ochrony Kolei, szpitale, Pogotowie Ratunkowe, Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, a także schroniska i inne placówki zapewniające opiekę osobom bezdomnym.
- Z badanymi przeprowadzano kwestionariusz, który pozwolił określić liczbę osób w kryzysie bezdomności przebywających wówczas na
...