Wtorek, 26 listopada 2024 r.  .
REKLAMA

Police i Szczecin chcą razem przetwarzać bioodpady. Mieszkańcy: nie u nas

Data publikacji: 27 czerwca 2022 r. 11:48
Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2022 r. 21:58
Police i Szczecin chcą razem przetwarzać bioodpady. Mieszkańcy: nie u nas
Mieszkańcy głośno protestują: piszą petycje, wywieszają transparenty. Swój sprzeciw wyrazili też na spotkaniu z władzami Polic.  

Police i Szczecin chcą mieć wspólne, nowoczesne centrum biorecyklingu. Porozumiały się już w tej sprawie. Ma powstać w Leśnie Górnym (gmina Police). Ale mieszkańcy tej miejscowości mówią zdecydowane „nie". Głośno protestują: piszą petycje, wywieszają transparenty. Swój sprzeciw wyrazili na spotkaniu z władzami Polic.

O koncepcji i związanym z nią listem intencyjnym już pisaliśmy. Policko-Szczecińskie Centrum Biorecyklingu miałaby wybudować specjalnie powołana spółka zawiązana przez: TRANS-NET w Policach, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie oraz Remondis Szczecin. Na powołanie musi się zgodzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wniosek czeka na rozpatrzenie.

Leśno Górne ma już u siebie miejsca składowania i odzyskiwania odpadów. I na kolejne tego typu przedsięwzięcie mieszkańcy się nie zgadzają. Nie przekonują ich argumenty projektodawców, że cały proces związany z przetwarzaniem bioodpadów na kompost rolniczy będzie zhermetyzowany, a ruch samochodów ciężarowych zwiększy się nieznacznie. Ani zapewnienia, że wszyscy mieszkańcy na tej instalacji zyskają, bo będą płacić

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-06-2022

 

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niezbędnym
2022-06-27 21:49:38
wydaje się ustalenie, w której okolicy mieszka najwięcej ekoświrów i tam zlokalizować kompostownię. Wysoka świadomość ekologiczna tych osób zapobiegnie protestom i problem lokalizacji będzie rozwiązany. Nie dziękujcie. Ja tak z dobrego serca.
.
2022-06-27 15:39:13
Ale z kanalizacji to wszyscy tam korzystaja? nie chca inwestycji prosze bardzo niech sobie postawia za domem drewniany caloroczny kibelek a woda ze studni ,do dzieła ,liczy sie interes wiekszosci a nie mniejszosci
Lokales
2022-06-27 15:01:49
W latach 70 jakiś inteligentny inaczej zdecydował, żeby w miejscu poniemieckiej żwirowni urządzić wysypiska śmieci. Bez specjalnego baczenia na wpływ na wody gruntowe (ze żwirowni korzystali lokalesi niczym z kąpieliska), olbrzymie kratery w ziemi zasypano śmieciami tworząc w tym miejscu wzgórza. Zasmorodzono i skażono okolicę na dziesieciolecia. Ciężkim transportem dziesiątki lat męczono okoliczną ludność wożąc cały ten śmierdzący syf. Dość tego!!! Dajcie już ludziom spokój.
Rom z wysypiska
2022-06-27 13:33:22
No w sumie to jedyne racjonalne wyjście i miejsce .Sierakowo-Leśno Górne wysypiskiem stoją.W latach 80 po jednej i drugiej stronie było czynne wysypisko.Dzisiaj niczym wulkan te miejsca są wygaszone-zakompostowane .Nie rozumiem-zapomnieli mieszkańcy co tyka z jednej i drugiej strony ulicy pod stertą hałdy nasypu-?Co poniektórzy tam nawet w pobliżu sobie domy budują ;-) działki zbroją itd.Nowa inwestycja więc będzie ok.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA